Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Haworthia retusa Haworsja

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02654-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Haworthia retusa Haworsja

Niewielki, kompaktowy sukulent. Tworzy pokrój foremnej rozety w kształcie gwiazdy. Zachwyca jasnozielonymi, mięsistymi i półprzezroczystymi liśćmi. Roślina łatwa w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Haworsja retusa - sukulenty do cienia

Haworthia retusa pochodzi z RPA i jest niewielkim, kompaktowym sukulentem, który tworzy niską, symetryczną rozetę w kształcie gwiazdy. Dojrzałe rośliny mogą osiągać ok. 15 cm średnicy. Roślina szybko rozrasta się, tworząc sąsiadujące ze sobą ciasno rozety i w efekcie przybiera kształt kopulastej kępy. Pojedyncza rozeta zbudowana jest z limonkowozielonych, mięsistych i trójkątnych liści, które bryłą przypominają niskie graniastosłupy trójkątne. Z wyglądu mogą kojarzyć się także z wywiniętymi do tyłu kciukami. Specyficzny przymiotnik gatunkowy „retusa” oznacza tępy i zaokrąglony, co odnosi się do wyglądu liści. Liście mają do 8 cm długości i 2 cm szerokości, są dosyć grube i ciasno rozmieszczone obok siebie. Trójkątne końcówki liści są lekko zakrzywione i wygięte do dołu. Charakterystyczne dla haworthia retusa są półprzezroczyste, szkliste okienka na wierzchołkach liści i zachodzące na nie jasnozielone linie. Dzięki takiej budowie roślina może pobierać więcej światła. Późną wiosną i latem zakwita drobnymi, białymi kwiatami, zebranymi w luźny kwiatostan, unoszący się na wysokości 50 cm ponad rozetą liści.

Walory haworthia retusa:

 • niewielkie rozmiary
 • pokrój niskiej rozety w kształcie gwiazdy
 • mięsiste, jasnozielone liście
 • szkliste, półprzezroczyste wierzchołki liści
 • drobne, białe kwiaty
 • sukulent łatwy w uprawie
 • roślina idealna dla miłośników sukulentów

Wymagania haworthia retusa:

 • parapet o umiarkowanym nasłonecznieniu lub jasne miejsce w pokoju
 • oszczędne podlewanie
 • podłoże przepuszczalne, żwirowe
 • przesadzanie raz na kilka lat
 • w okresie zimowym podlewanie sporadyczne

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Haworthia retusa Haworsja"

roślina bardzo ciekawa

Tamara J 2021-06-02

solidny rozmiar, solidnie zapakowana, dodać podłoże do sukulentów ZP, terakotową doniczkę i mamy roślinę na lata...

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Haworthia retusa Haworsja

Haworthia retusa Haworsja

Niewielki, kompaktowy sukulent. Tworzy pokrój foremnej rozety w kształcie gwiazdy. Zachwyca jasnozielonymi, mięsistymi i półprzezroczystymi liśćmi. Roślina łatwa w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty