Crassula platyphylla 'Burgundy'

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02712-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula platyphylla 'Burgundy'

Grubosz o wyjątkowo dekoracyjnym wybarwieniu liści w kolorze burgundowo – zielonym. Tworzy gęsty i rozkrzewiony pokrój. Sukulent łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Grubosz 'Burgundy' -burgundowy sukulent, unikat

Grubosz 'Burgundy' jest mało wymagającym, a przy tym niezwykle ozdobnym sukulentem, który przyciąga wzrok atrakcyjnym wybarwieniem i ciekawym ułożeniem liści. Urzeka ekstrawagancką, czerwoną barwą, która oblewa blaszkę liściową od wierzchołka ku podstawie. Czerwień przybiera różne odcienie, ale na liściach głównie maluje się burgund i bordowy. Z czerwoną barwą mieszają się limonkowa i ciemna zieleń skupione u podstawy liścia. W efekcie tworzy się atrakcyjne, harmonijne połączenie dwóch barw, przypominające subtelne cieniowanie ombre. Im więcej słońca zapewnimy roślinie, tym ciekawsze i bardziej intensywne będzie jej wybarwienie. Mięsiste i grube pędy są niemal całkowicie zakryte przez gęsto i ciasno ułożone liście o wydłużonym, łopatkowatym kształcie i nieco cieńszej blaszce niż u większości gruboszy. Starsze liście układają się horyzontalnie na boki, młodsze są ułożone prawie równolegle blaszkami do pędu i bardzo blisko siebie. Odmiana 'Burgundy' ma rozkrzewiony, ale zwarty pokrój, dorasta zwykle do 40 cm wysokości, przy czym nadmiernie rozrośnięte okazy można z powodzeniem przycinać. Atrakcyjna barwa liści sprawia, że ten sukulent będzie barwnym i dodającym energii akcentem we wnętrzu.

Walory grubosza 'Burgundy':

  • niewielkie rozmiary
  • atrakcyjne wybarwienie liści
  • burgundowo-zielona kolorystyka
  • mięsiste liście
  • sukulent łatwy w uprawie
  • barwna ozdoba wnętrz

Wymagania Crassuli:

  • stanowisko nasłonecznione, w przypadku małej ilości słońca roślina utraci swoje wybarwienie
  • dobrze przepuszczalna gleba
  • podlewanie bardzo oszczędne
  • znosi dłuższe okresy bez podlewania

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści purpurowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula platyphylla 'Burgundy'

Crassula platyphylla 'Burgundy'

Grubosz o wyjątkowo dekoracyjnym wybarwieniu liści w kolorze burgundowo – zielonym. Tworzy gęsty i rozkrzewiony pokrój. Sukulent łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty