Sedum stahlii

Cena: 7,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-02813-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Sedum stahlii

Niski sukulent z Meksyku o mięsistych, jajowatych liściach, które wyglądają jak czerwono-rdzawe koraliki. Tworzy rozłożysty, okrywowy pokrój i zakwita żółtymi gwiazdkowatymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Sedum stahlii - liście jak korale

Sedum stahlii to niewielki sukulent, który w naturze rośnie w Meksyku. Tworzy niski i luźny pokrój o mocno rozgałęzionych, rozłożystych pędach, osiągając 25 cm wysokości i 30 cm szerokości. Mięsiste, cienkie pędy rosną początkowo wyprostowane, z czasem pokładają się nieco w dół. Liście ułożone są na pędach naprzeciwległe i naprzemienne, mają jajowaty kształt i osiągają 7 - 14 mm długości oraz 4 - 8 mm szerokości. Powierzchnia liści jest błyszcząca i jednocześnie lekko owłosiona. Przy zapewnieniu dużej ilości światła liście nasycone są rdzawoczerwoną barwą, co w połączeniu z osobliwym kształtem upodabnia je do małych zaokrąglonych koralików. Mają one tendencję do odpadania nawet po ich delikatnym dotknięciu, a pozostawione na podłożu szybko się ukorzeniają. Podobną łatwość ukorzeniania się mają pędy, które szybko wypuszczają nowe korzenie w miejscu zetknięcia z podłożem. Sedum stahlii zakwita późną wiosną i wczesnym latem, wydając na szczytach pędów żółte, gwiazdkowate kwiaty o średnicy ok. 1 cm. Jest rośliną łatwą w uprawie, doskonałą dla zapominalskich oraz barwnym urozmaiceniem kolekcji sukulentów.

Walory Sedum stahlii:

 • atrakcyjny kształt liści jak koraliki
 • rozłożysty i mocno rozgałęziony pokrój
 • czerwone ubarwienie
 • niewielkie wymiary
 • łatwe rozmnażanie
 • sukulent łatwy w uprawie

Wymagania Sedum:

 • preferuje stanowisko południowe, nasłonecznione
 • podlewanie oszczędne, zimą ograniczamy do minimum
 • podłoże przepuszczalne
 • wskazane przesuszanie podłoża przed kolejnym podlaniem
 • w okresie wegetacji nawozimy nawozem do kaktusów

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.  Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści brunatny
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Sedum stahlii"

Mały slodziak

Sylwia W 2021-09-30

Fajny sukulent,słodki wygląd.oby rósł zdrowo i szybko.pozdrawiam

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Sedum stahlii

Sedum stahlii

Niski sukulent z Meksyku o mięsistych, jajowatych liściach, które wyglądają jak czerwono-rdzawe koraliki. Tworzy rozłożysty, okrywowy pokrój i zakwita żółtymi gwiazdkowatymi kwiatami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty