Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Agave potatorum cv. 'Ohi Raijin'

Cena: 36,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-09-02904-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Agave potatorum cv. 'Ohi Raijin'

Urocza, karłowa agawa w formie pięknej, zwartej rozety, złożonej z szerokich, zielononiebieskich, mięsistych i ostro zakończonych liści. Sukulent łatwy w uprawie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Agave isthmensis 'Ohi Raijin Shiro Nakafu' Agawa miniaturka- paskowana

Agave 'Ohi Raijin' jest uroczą, niewielką hybrydą, która tworzy regularne i zwarte rozety z szerokich, płaskich i mięsistych liści o ciekawym, lekko jajowatym kształcie. Ta miniaturowa agawa słynie z zielono - niebieskiego wybarwienia z charakterystycznym, jasnym, srebrzysto-kremowym, szerokim pasem na środku blaszki liściowej oraz nieregularnie rozmieszczonymi odbarwieniami w tym samym kolorze. Tworzy pojedyncze rozety, jednak z czasem może wytwarzać rozety potomne, wyrastające tuż u podstawy. Obok dekoracyjnego wybarwienia intryguje i zachwyca nietuzinkowym kształtem liści. Są one szerokie i krótkie z trójkątnym wierzchołkiem uwieńczonym brązowo-żółtym kolcem. Ząbkowane krawędzie blaszki liściowej są uzbrojone w niewielkie, pomarańczowo-żółte, rzadko rozmieszczone kolce, wyrastające na każdym wypukłym ząbku. W uprawie domowej zakwita rzadko i po wielu latach, ale może się zdarzyć, że dojrzałe rośliny uraczą nas wysokim kwiatostanem z zielono – czerwonymi kwiatami. Po kwitnieniu rozeta obumiera. Roślina nie jest toksyczna dla ludzi, ale może być lekko trująca dla zwierząt domowych.

Walory agawy 'Ohi Raijin':

  • forma miniaturowej rozety
  • ciekawy kształt liści z ząbkowanymi brzegami i kolcami
  • zielono-niebieskie wybarwienie
  • deseń w jasne szerokie pasy
  • roślina łatwa w uprawie
  • sukulent kolekcjonerski

Wymagania Agave:

  • stanowisko słoneczne, możliwie w pełnym słońcu
  • ziemia próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru
  • wyjątkowo odporna na suszę
  • nawożenie 2 razy w okresie wegetacji nawozem bogatym w potas

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści niebieski
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Agave potatorum cv. 'Ohi Raijin'

Agave potatorum cv. 'Ohi Raijin'

Urocza, karłowa agawa w formie pięknej, zwartej rozety, złożonej z szerokich, zielononiebieskich, mięsistych i ostro zakończonych liści. Sukulent łatwy w uprawie.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty