Agave potatorum

Cena: 14,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03165-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Agave potatorum

Niewielki sukulent w formie symetrycznej rozety o mięsistych, szaroniebieskich liściach zakończonych rdzawoczerwonym kolcem. Powolny wzrost i małe wymagania.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Agawa miniaturka kulista

Agave potatorum należy do agaw bardzo zróżnicowanych pod względem formy i wielkości. W naturze rośnie w Meksyku na półpustynnych stanowiskach, na wysokości 1200 - 2250 m n. p. m, osiągając średnicę od 10 do 90 cm. Tworzy formę pojedynczej, symetrycznej, niskiej i bezłodygowej rozety, zwykle rosnącej samotnie. Uprawiana w warunkach domowych osiągnie maksymalnie 20 – 30 cm średnicy. Liście są mięsiste, sztywne i grube. Mają łopatkowaty kształt z szerokim środkiem, trójkątnie zakończony wierzchołek i zwężają się w kierunku podstawy. Liście urzekają niebieskoszarym, chłodnym ubarwieniem, a ich ząbkowane brzegi uzbrojone są w krótkie kolce. Końcówki liści są lekko wygięte do tyłu i zakończone charakterystycznym, rdzawoczerwonym kolcem. Na liściach często widoczne są efektowne odciski powstałe od przylegania ząbkowanych brzegów sąsiadujących, młodych liści. W uprawie domowej agawa potatorum kwitnie rzadko, ale może się zdarzyć, że starsze rośliny uraczą nas wysokim kwiatostanem z zielono – czerwonymi kwiatami. Po kwitnieniu rozeta obumiera. W Meksyku agawa potatorum jest rośliną zarówno dekoracyjną, jak i użytkową, gdyż produkuje się z niej napój alkoholowy – mezkal.

Walory agawy potatorum:

  • pokrój miniaturowej rozety
  • szaro - niebieskie wybarwienie
  • atrakcyjny kształt liści z ząbkowanymi brzegami i rdzawoczerwonym kolcem
  • efektowne ząbkowane odciski na liściach
  • roślina łatwa w uprawie
  • sukulent kolekcjonerski

Wymagania Agave:

  • stanowisko słoneczne, możliwie w pełnym słońcu
  • ziemia próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru
  • wyjątkowo odporna na suszę
  • nawożenie 2 razy w okresie wegetacji nawozem bogatym w potas

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści niebieski
Kolor kwiatów czerwony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Agave potatorum

Agave potatorum

Niewielki sukulent w formie symetrycznej rozety o mięsistych, szaroniebieskich liściach zakończonych rdzawoczerwonym kolcem. Powolny wzrost i małe wymagania.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty