Echeveria 'Asante Sana' eszeweria

Cena: 16,99 zł

Program lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 16 punktów lojalnościowych.. Twój koszyk wyniesie 16 punktów. W przypadku produktów występujących w różnych wariantach rozmiarowych podana suma dotyczy wariantu o najwyższej cenie. Punkty mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,60 zł. Czytaj więcej


00348

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Echeveria 'Asante Sana' eszeweria

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Eszeveria 'Asante Sana' -sukulenty

Nowa odmiana eszewerii o klasycznym kształcie lecz ciekawej, niespotykanej kolorystyce. Jej szerokie liście są zaokrąglone i tępo zakończone. Układają się w kopulaste rozety. Odmiana 'Asante Sana' wyróżnia się ciekawą kolorystyką, która pochodzi od woskowego nalotu wytwarzanego dla naturalnej ochrony rośliny przed ostrym słońcem. Nadaje on liściom niezwykłej, aksamitnej błękitno-białej kolorystyki. Rozety osiągają około 20 cm średnicy, latem zakwitają w postaci barwnych dzwoneczków osadzonych niewysoko nad liśćmi.

Walory Echeverii 'Asante Sana'

  • oryginalna kolorystyka
  • regularny kształt
  • mało wymagająca pielęgnacja

Wymagania eszewerii

  • miejsce słoneczne
  • oszczędne podlewanie
  • podłoże lekkie, żwirowe
  • znosi przesuszenie, nie toleruje zastoju wody
  • latem może być uprawiana na zewnątrz

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki. Uwaga! Jasny nalot woskowy na liściach może ulec częściowemu starciu przez materiały otulające roślinę na czas transportu. Jego odbudowa nastąpi w krótkim czasie po wystawieniu rośliny na działanie promieni słonecznych.  

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/echeveria_asante_sana.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściniebieski
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Echeveria 'Asante Sana' eszeweria

Echeveria 'Asante Sana' eszeweria

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem