Aloe 'White Surprise' Aloes

Cena: 11,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-03488-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aloe 'White Surprise' Aloes

Aloes 'White Surprise to kompaktowy sukulent o rozetowym pokroju. Zieleń liści przełamują kremowe prążki. Obrzeża blaszki ząbkowane. Sukulent do pokoju dziecięcego. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aloes 'White Surprise'

Aloe 'White Surprise' to urokliwa odmiana znanego i chętnie uprawianego w domach aloesa. Sposób rozmieszczenia liści sprawia, że sukulent od góry przypomina gwiazdę. Największą ozdobą odmiany ‘White Surprise’ jest jej malownicze, kontrastowe wybarwienie. Liście mają zielony kolor, ale ich powierzchnię dekorują kremowe prążki, mocno wyróżniające się na stonowanym tle. Obramowania liści mają malutkie, ledwo dostrzegalne ząbki. Jasny odcień tych detali sprawia, że całość jest subtelna i dobrze ze sobą współgra. Wybarwienie tego niezwykłego sukulenta najbardziej zachwyca latem, kiedy roślina ma swobodny dopływ promieni słonecznych. To też okres kiedy dobrze pielęgnowany aloes ‘White Surprise’ może nas uraczyć kwiatami w jaskrawych kolorach. Aloesy pochodzą z Półwyspu Arabskiego gdzie były hartowane niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu możemy być spokojni, że w naszych domach ciężko będzie im zrobić krzywdę. Docelowa wysokość tego sukulenta to około 20 cm, co z pewnością docenią miłośnicy kompaktowych roślin.

Walory aloesa ‘White Surprise’:

  • zielono-białe wybarwienie liści
  • rozetowy pokrój
  • niewymagający sukulent
  • odpowiedni do kompozycji z innymi sukulentami
  • ząbki na brzegach liści

Wymagania aloesów:

  • stanowisko z dużą ilością słońca
  • podlewanie dość obfite w okresie wzrostu (marzec-październik), zimą ograniczamy do minimum
  • podłoże żyzne, przepuszczalne (mieszanka ziemi kwiatowej z gruboziarnistym piaskiem lub perlitem)
  • przesadzanie wiosną, na dno doniczki warto zastosować drenaż np. z keramzytu
  • nawożenie regularne od marca do października

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Odpowiednim podłożem dla aloesów jest podłoże dla sukulentów i kaktusów Zielonego Parapetu. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aloe 'White Surprise' Aloes

Aloe 'White Surprise' Aloes

Aloes 'White Surprise to kompaktowy sukulent o rozetowym pokroju. Zieleń liści przełamują kremowe prążki. Obrzeża blaszki ząbkowane. Sukulent do pokoju dziecięcego. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty