Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Agave horrida

Cena: 13,99 zł


2-A-06-03583-VP-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Agave horrida

Interesujący gatunek agawy o zwartej i symetrycznej budowie. Liście są mięsiste, ciemnozielone i posiadają charakterystyczne "ząbki" na brzegach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Agave horrida -agawa z ząbkami

Rzadki gatunek agawy o pojedynczej, zwartej, symetrycznej rozecie. Ozdobne, mięsiste liście o ciemnozielonej barwie, zakrzywione do środka z charakterystycznymi ciemnymi „ząbkami”. Agawa rośnie naturalnie na granicy północnej i południowej Ameryki, na pustyniach, w klimacie gorącym i suchym. Jest sukulentem liściowym, czyli gromadzi wodę w blaszkach liściowych. Z tego względu jest rośliną łatwą w uprawie, może być uprawiana w mieszkaniach na południowym parapecie, z bezpośrednim dostępem do słońca. Od maja do października może być wystawiana na słoneczne tarasy i do ogrodów. Dobrze znosi niedobory wody i nie toleruje jej zastoju w doniczce. W okresie zimowym należy zapewnić jej chłodne, ale jasne miejsce z temperaturą maksymalnie 6°C.

Walory Agave horrida:

 • atrakcyjny sukulent o liściach z ząbkami
 • idealny, symetryczny pokrój
 • bardzo łatwa w uprawie
 • odporna na suszę i niedociągnięcia pielęgnacyjne
 • polecana również dla początkujących hodowców roślin

Wymagania Agawy:

 • stanowisko słoneczne, możliwie w pełnym słońcu
 • ziemia próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru
 • wyjątkowo odporna na suszę
 • nawożenie 2 razy w okresie wegetacji nawozem bogatym w potas

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 10-30 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój rozety
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Agave horrida

Agave horrida

Interesujący gatunek agawy o zwartej i symetrycznej budowie. Liście są mięsiste, ciemnozielone i posiadają charakterystyczne "ząbki" na brzegach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg