Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym  Sprawdź

Euphorbia suzannae x bupleurifolia Wilczomlecz

Cena: 9,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-00046-VP-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Euphorbia suzannae x bupleurifolia Wilczomlecz

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Euphorbia suzannae x bupleurifolia - sukulent jak ananas

Kuliste, zdrewniałe pędy tego wilczomlecza swym wyglądem przypominają ananasy. Ze zgrubiałych, drewniejących łodyg o charakterystycznej strukturze wyrastają pęczki ciemno zielonych liści. Gatunek ten pochodzi z Południowej Afryki, rośnie na ogół w małej populacji, na piaszczystym, kamienistym podłożu. Jej charakterystycznym elementem jest nietypowy, gruby korzeń, częściowo wystający ponad powierzchnię gleby, zwieńczony zieloną koroną. Korzeń ma kształt kulisty, z geometrycznie ułożonymi wypustkami o barwie od oliwkowej do czerwonawo-brązowej. Euphorbia suzannae x bupleurifolia jest mała, zwarta, tworzy ładne półkoliste kępy do 10 cm wysokości. Wzrost tego wilczomlecza polega na przyroście pędów na grubość oraz wytwarzaniu nowych, kulistych pędów wokół korpusu starszych pędów. Wiekowe okazy są zatem nagromadzeniem kulistych pędów pokrywających, starsze coraz grubsze łodygi. Na wierzchołkach najmłodszych pędów w okresie wegetacji rozwijają się liście, które jesienią są zrzucane -można wówczas podziwiać w pełnej okazałości złożoną strukturę tej niezwykłej rośliny. Gatunek o niebanalnej urodzie, który z pewnością uatrakcyjni niejedną, domową kolekcję.

Walory Euphorbii suzannae x bupleurifolia

 • nietypowa forma przypominająca owoc ananasa
 • dekoracyjny pokrój
 • karłowata budowa
 • efektowny i bardzo oryginalny sukulent

Wymagania Euphorbii suzannae x bupleurifolia

 • miejsce jasne, ale bez bezpośredniej ekspozycji na mocne słońce
 • podlewanie oszczędne
 • podłoże z dobrym drenażem (np. podłoże dla kaktusów z dodatkiem żwirku lub perlitu)
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość do 10 cm
Wymagania wodne niskie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód F -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Euphorbia suzannae x bupleurifolia Wilczomlecz

Euphorbia suzannae x bupleurifolia Wilczomlecz

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg