Rośliny odpowiednio zabezpieczamy przed chłodem na czas wysyłki!    SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

PRZECENA 60% Eszeweria 'Raindrops' Echeveria UNIKAT

Cena: 5,60 zł

13,99 zł brutto

Program lojalnościowy

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja. Czytaj więcej


2-A-09-200467-NA-K

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

PRZECENA 60% Eszeweria 'Raindrops' Echeveria UNIKAT

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Echeveria 'Raindrops' -sukulenty kolekcjonerskie

Nowa, zjawiskowa odmiana, czarująca swą nietuzinkową urodą. Echeveria 'Raindrops' wyróżnia się oryginalną budową oraz pięknym ubarwieniem.Jest odmianą kolekcjonerską, niezwykle rzadko spotykaną w powszechnej sprzedaży. Roślina tworzy efektowne rozety, średnicy około 15 cm. Duże, zaokrąglone liście o cudownym, niebiesko-zielonym odcieniu, zdobione są charakterystycznymi guzkami. Wypukła narośl, pojawiająca się w środkowej części blaszki liściowej, przypomina dużą kroplę deszczu, stąd też nazwa odmiany. "Krople" na liściach są tym bardziej wyraziste, im starsza jest rozeta. W miejscach mocno nasłonecznionych intrygujące zgrubienia oraz obrzeżenia liści nabierają ślicznych, różowo-czerwonych rumieńców. Echeveria 'Raindrops' kwitnie latem. W tym czasie na długich, wzniesionych pędach, ponad ulistnieniem, pojawiają się urocze, pomarańczowo-różowe kwiaty w kształcie dzwoneczków. Z wiekiem wybrzuszenia na powierzchni liści stają się większe i coraz bardziej widoczne.

Walory eszewerii 'Raindrops':

 • niewymagająca, łatwa w uprawie
 • odporna na susze i duże nasłonecznienie
 • oryginalna budowa i piękne ubarwienie
 • efektowne rozety niebiesko-zielonych liści z różowo-czerwonym obrzeżeniem
 • charakterystyczne wypukłe narosty na powierzchni blaszki liściowej, przypominające krople deszczu
 • śliczne, różowo-pomarańczowe kwiaty
 • odmiana kolekcjonerska

Wymagania eszewerii:

 • miejsce słoneczne
 • oszczędne podlewanie
 • podłoże lekkie, żwirowe
 • znosi przesuszenie, nie toleruje zastoju wody
 • latem może być uprawiana na zewnątrz

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów.

Poniżej zdjęcie przecenionych roślin

Sadzonki drugiego gatunku w doniczkach o średnicy 9 cm (PRZECENA -60% ceny regularnej). Rośliny zdrowe, jednak wizualnie odbiegające od standardu (mające zdeformowany pokrój oraz tymczasowy brak charakterystycznych "kropelek" na liściach niektórych sadzonek, nie wpływa to negatywnie na dalszy rozwój). Poniżej znajduje się zdjęcie oferowanych roślin.

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/przeceny/monstera_monkey.JPG

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściniebieski
Kolor kwiatówpomarańczowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójrozety

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

PRZECENA 60% Eszeweria 'Raindrops' Echeveria UNIKAT

PRZECENA 60% Eszeweria 'Raindrops' Echeveria UNIKAT

snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno -zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód do średniej temperatury panującej w kraju?

Każda z roślin występuje na określonym obszarze kuli ziemskiej, który cechuje maksymalny, odnotowany spadek temperatury. Oznacza to, że w naturze dany gatunek znosi chłód w określonych badaniami granicach terytorium, poza którym naturalnie nie występuje. Podział ten został wprowadzony przez  Departament Rolnictwa USA i nosi nazwę stref klimatycznych (USDA zones). Na tej podstawie oraz w oparciu o doświadczenia własne podzieliliśmy dostępne w naszej ofercie rośliny wg grup odporności na chłód, aby móc określić sposób ich zabezpieczenia przed zimnem lub konieczność wstrzymania możliwości wysyłki.

Czytaj więcej

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem