Uwaga! Ze względu na dużą ilość zamówień czas realizacji to obecnie około 1 tygodzień (5-7 dni roboczych)! Dostawy zagraniczne oraz możliwość rejestracji dla innych krajów niż Polska są okresowo zablokowane. International deliveries and registrations are temporary blocked.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Adromischus marianae herrei

Cena: 26,99 zł

2-A-07-00481-GI-K2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Adromischus marianae herrei

Bardzo ciekawy sukulent o barwnych liściach, których pomarszczona, chropowata powierzchnia przypomina nieco skórkę awokado. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki, gdzie rośnie w szczelinach granitowych skał. Roślina tworzy skupisko charakterystycznych liści o nietypowej teksturze. Mają one szorstką i brodawkowatą powierzchnię, przez co podobne są do wysuszonych rodzynek.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Adromischus marianae herrei 

Bardzo ciekawy sukulent o barwnych liściach, których pomarszczona, chropowata powierzchnia przypomina nieco skórkę awokado. Adromischus marianiae herrei pochodzi z Republiki Południowej Afryki, gdzie rośnie w szczelinach granitowych skał. Roślina tworzy skupisko charakterystycznych liści o nietypowej teksturze. Mają one szorstką i brodawkowatą powierzchnię, przez co podobne są do wysuszonych rodzynek. Jest to mały sukulent, osiągający wysokość do 10 cm. Zbudowany jest z wielu mięsistych, grubych, kulistych liści, zwężających się na obu końcach. Liście kształtem przypominają małe cytryny. Mają długość od 1,5 cm do 5 cm. Liście mogą być zielone, czerwono-brązowe, fioletowe, purpurowe lub prawie czarne. Kolor liści uzależniony jest od różnych czynników, np. warunków wzrostu oraz pór roku. Stare liście stają się szare i woskowe. Dodatkową ozdobą rośliny są różowo-czerwone, drobne, rurkowate kwiaty o długości około 12 mm. Umieszczone są one na wysokich, cienkich, zielonych i delikatnie pobielonych łodygach, wysokich nawet na 30 cm. Adromischus marianae herrei kwitnie pod koniec lata i wczesną jesienią. Jest to bardzo różnorodny gatunek. Warto posadzić kilka egzemplarzy, gdyż każdy z nich będzie wyglądał nieco inaczej. Z pewnością jest to rzadko spotykana i warta uprawy roślina polecana zaawansowanym zbieraczom sukulentów. Pod względem trudności uprawy, gatunek ten polecamy bardziej doświadczonym osobom w uprawie sukulentów. 

Walory Adromischusa marianae herrei 

 • oryginalne, pomarszczone liście
 • różnorodne kolory liści: zielone, czerwone, różowe, purpurowe, fioletowe
 • dekoracyjne kwiaty w okresie kwitnienia
 • ciekawy pokrój
 • kompaktowe rozmiary
 • rzadko spotykana odmiana

Wymagania Adromischusa marianae herrei 

 • jest to gatunek podatny na gnicie, dlatego należy zapewnić roślinie przepuszczalne, zdrenowane podłoże
 • przesadzanie co 2-3 lata
 • gatunek ten najlepiej czuje się w małych doniczkach
 • najlepiej rośnie na stanowiskach częściowo zacienionych, pełne słońce może poparzyć liście
 • podlewanie dopiero wtedy, gdy ziemia w donicy jest całkowicie wysuszona

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 6,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Adromischusa marianiae herrei

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Adromischus marianae herrei

Adromischus marianae herrei

Bardzo ciekawy sukulent o barwnych liściach, których pomarszczona, chropowata powierzchnia przypomina nieco skórkę awokado. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki, gdzie rośnie w szczelinach granitowych skał. Roślina tworzy skupisko charakterystycznych liści o nietypowej teksturze. Mają one szorstką i brodawkowatą powierzchnię, przez co podobne są do wysuszonych rodzynek.

Czas realizacji zamówienia to obecnie około 1 tydzień (5-7 dni roboczych)!

PRZYDATNE INFORMACJE

Czas realizacji jest niezmienny

Długi czas realizacji wynika z bardzo dużej ilości zamówień oraz wszechobecnych trudności wynikających ze stanu pandemii. Niestety nie jesteśmy w stanie spełniać próśb o skrócenie czasu realizacji ze względu na kolejność i sprawiedliwość wobec Klientów, którzy złożyli zamówienie przed Tobą! Jeśli Twoje zamówienie uda się wysłać wcześniej, otrzymasz powiadomienie mailowe.

Prosimy o cierpliwość! 

Jeśli nie minął jeszcze deklarowany czas realizacji, prosimy o nie zadawanie pytań o termin realizacji i status zamówienia. Przyspieszy nam to proces odpowiedzi na wiadomości w innych sprawach, a infolinia rzadziej będzie zajęta! Aktualny status zamówienia można zawsze sprawdzić na stronie, do której link prześlemy w mailu po zakupie.

Złożone zamówienia traktujemy jako ostateczne!

Przemyśl swoje zakupy przed zatwierdzeniem zamówienia. Chcemy, aby nasza obsługa mogła poświęcić całą swoją uwagę na sprawną obsługę Klienta, dopilnowanie jakości wysyłanych produktów oraz bezpieczne pakowanie. W związku z tym po złożeniu zamówienia nie ma możliwości jego modyfikacji i dodawania kolejnych produktów. Niestety przy dużej ilości zamówień wydłuża to proces realizacji i powoduje duże komplikacje, które nie ułatwiają nam pracy w tym trudnym okresie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość oraz przepraszamy za niedogodności!

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem