Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wysyłka roślin w okresie zimowym. Jak zabezpieczamy przesyłki SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Adromischus marianae herrei

Cena: 26,99 zł

2-A-07-00481-GI-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Adromischus marianae herrei

Bardzo ciekawy sukulent o barwnych liściach, których pomarszczona, chropowata powierzchnia przypomina nieco skórkę awokado. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki, gdzie rośnie w szczelinach granitowych skał. Roślina tworzy skupisko charakterystycznych liści o nietypowej teksturze. Mają one szorstką i brodawkowatą powierzchnię, przez co podobne są do wysuszonych rodzynek.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Adromischus marianae herrei 

Bardzo ciekawy sukulent o barwnych liściach, których pomarszczona, chropowata powierzchnia przypomina nieco skórkę awokado. Adromischus marianiae herrei pochodzi z Republiki Południowej Afryki, gdzie rośnie w szczelinach granitowych skał. Roślina tworzy skupisko charakterystycznych liści o nietypowej teksturze. Mają one szorstką i brodawkowatą powierzchnię, przez co podobne są do wysuszonych rodzynek. Jest to mały sukulent, osiągający wysokość do 10 cm. Zbudowany jest z wielu mięsistych, grubych, kulistych liści, zwężających się na obu końcach. Liście kształtem przypominają małe cytryny. Mają długość od 1,5 cm do 5 cm. Liście mogą być zielone, czerwono-brązowe, fioletowe, purpurowe lub prawie czarne. Kolor liści uzależniony jest od różnych czynników, np. warunków wzrostu oraz pór roku. Stare liście stają się szare i woskowe. Dodatkową ozdobą rośliny są różowo-czerwone, drobne, rurkowate kwiaty o długości około 12 mm. Umieszczone są one na wysokich, cienkich, zielonych i delikatnie pobielonych łodygach, wysokich nawet na 30 cm. Adromischus marianae herrei kwitnie pod koniec lata i wczesną jesienią. Jest to bardzo różnorodny gatunek. Warto posadzić kilka egzemplarzy, gdyż każdy z nich będzie wyglądał nieco inaczej. Z pewnością jest to rzadko spotykana i warta uprawy roślina polecana zaawansowanym zbieraczom sukulentów. Pod względem trudności uprawy, gatunek ten polecamy bardziej doświadczonym osobom w uprawie sukulentów. 

Walory Adromischusa marianae herrei 

 • oryginalne, pomarszczone liście
 • różnorodne kolory liści: zielone, czerwone, różowe, purpurowe, fioletowe
 • dekoracyjne kwiaty w okresie kwitnienia
 • ciekawy pokrój
 • kompaktowe rozmiary
 • rzadko spotykana odmiana

Wymagania Adromischusa marianae herrei 

 • jest to gatunek podatny na gnicie, dlatego należy zapewnić roślinie przepuszczalne, zdrenowane podłoże
 • przesadzanie co 2-3 lata
 • gatunek ten najlepiej czuje się w małych doniczkach
 • najlepiej rośnie na stanowiskach częściowo zacienionych, pełne słońce może poparzyć liście
 • podlewanie dopiero wtedy, gdy ziemia w donicy jest całkowicie wysuszona

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 6,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Adromischusa marianiae herrei

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówróżowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Adromischus marianae herrei

Adromischus marianae herrei

Bardzo ciekawy sukulent o barwnych liściach, których pomarszczona, chropowata powierzchnia przypomina nieco skórkę awokado. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki, gdzie rośnie w szczelinach granitowych skał. Roślina tworzy skupisko charakterystycznych liści o nietypowej teksturze. Mają one szorstką i brodawkowatą powierzchnię, przez co podobne są do wysuszonych rodzynek.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem