Crassula tomentosa Grubosz owłosiony

Cena: 14,99 zł

2-A-07-00482-GI-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Crassula tomentosa Grubosz owłosiony

Intrygujący grubosz o wełnistych, włochatych liściach. Pochodzi z południowych obszarów Afryki. Zaliczany jest do roślin monokarpicznych, co oznacza, że poszczególne rozety kwitną tylko raz w życiu, a następnie zamierają. W trakcie kwitnienia osiąga wysokość około 60 cm. Rośnie bardzo powoli.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Crassula tomentosa "Woolly Crassula"

Intrygujący grubosz o wełnistych, włochatych liściach. Pochodzi z południowych obszarów Afryki. Zaliczany jest do roślin monokarpicznych, co oznacza, że poszczególne rozety kwitną tylko raz w życiu, a następnie zamierają. Gatunek jest w stanie przetrwać dzięki wytwarzaniu rozet potomnych, które na nowo odbudowują potem karpę. Rośnie bardzo powoli, a w trakcie kwitnienia osiąga wysokość około 60 cm. Crassula tomentosa zaskakuje swą zmiennością. Początkowo tworzy drobne, zwarte rozetki, zbudowane z ciasno ułożonych, zaokrąglonych, szaro zielonych liści. Brzeg blaszki liściowej zdobiony jest delikatnymi, srebrzystymi włoskami, które nadają całości niesamowitego uroku. Przy odpowiedniej ilości słońca ulistnienie nabiera cudnych, czerwonych rumieńców. W miarę rozwoju liście stają się większe, wydłużone o zaokrąglonych końcach. Rozety są luźniejsze, rozchylają się, a z ich wnętrza wyrasta długa, ulistniona łodyżka zwieńczona drobnymi, biało-żółtymi kwiatami.

Walory Crassuli tomentosa

  • oryginalne, włochate liście
  • ciekawy pokrój i kształt liści
  • dekoracyjne kwitnienie
  • łatwa uprawa
  • rzadko spotykany gatunek kolekcjonerski

Wymagania Crassuli tomentosa

  • preferuje stanowiska słoneczne
  • oszczędne podlewanie
  • tak jak w przypadku innych gruboszy należy unikać nadmiernego podlewania i zastoju wody w doniczce
  • podłoże lekkie i przepuszczalne, żwirowe

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 6,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Crassuli tomentosa

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula tomentosa Grubosz owłosiony

Crassula tomentosa Grubosz owłosiony

Intrygujący grubosz o wełnistych, włochatych liściach. Pochodzi z południowych obszarów Afryki. Zaliczany jest do roślin monokarpicznych, co oznacza, że poszczególne rozety kwitną tylko raz w życiu, a następnie zamierają. W trakcie kwitnienia osiąga wysokość około 60 cm. Rośnie bardzo powoli.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem