Szybki czas realizacji zamówień!SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Adromischus clavifolius

Cena: 9,99 zł

2-A-06-00518-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Adromischus clavifolius

Adromischus clavifolius to wyjątkowy sukulent pochodzący z Ameryki Południowej. Dorasta do około 10-20 cm wysokości. Tworzy zwarte skupiska grubych, mięsistych liści wyrastających na długich, cienkich ogonkach. Powierzchnia blaszki liściowej jest szaro-zielona, a końce liści wybarwiają się na czerwono. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Adromischus clavifolius -sukulenty

Adromischus clavifolius to wyjątkowy sukulent pochodzący z Ameryki Południowej. Dorasta do około 10-20 cm wysokości. Tworzy zwarte skupiska grubych, mięsistych liści wyrastających na długich, cienkich ogonkach. Powierzchnia blaszki liściowej jest szaro-zielona, a końce liści wybarwiają się na czerwono. Roślina posiada wyprostowane łodyżki, pokryte czerwono-brązowymi włoskami (korzeniami powietrznymi). Charakterystyczne pędy przyozdobione są jajowato-eliptycznymi liśćmi w kształcie maczugi o delikatnie ściętych wierzchołkach. Adromischus clavifolius jest rośliną łatwą w uprawie, niezwykle odporną na susze. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje dużej ilości słońca, przepuszczalnego podłoża oraz niewielkiej ilości wody.

Walory Adromischusa clavifolius

 • łatwy w uprawie, odporny na susze
 • oryginalny, zwarty pokrój
 • łodyżki zdobione korzeniami powietrznymi
 • grube, mięsiste liście w kształcie maczugi
 • atrakcyjne ubarwienie

Wymagania Adromischusa clavifolius

 • podłoże ubogie, suche, przepuszczalne
 • podlewanie rzadkie, oszczędne
 • zimą podlewanie należy znacznie ograniczyć
 • stanowisko jasne, unikać bezpośredniego nasłonecznienia

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. Dostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów  

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

                           Zdjęcie sadzonki Adromischusa clavifolius

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Adromischus clavifolius"

Wdzięczna roślinka

Konrad J 2020-08-15

Mam swój egzemplarz nieco ponad półtora roku. Rozwija się bardzo dobrze, nawet bez bezpośredniego nasłonecznienia, jednak dopiero teraz, kiedy mam możliwość udostępnić mu bezpośrednie słońce popołudniowe, roślina nabiera kolorków i przyspiesza wzrost.

  Napisz opinię

  Adromischus clavifolius

  Adromischus clavifolius

  Adromischus clavifolius to wyjątkowy sukulent pochodzący z Ameryki Południowej. Dorasta do około 10-20 cm wysokości. Tworzy zwarte skupiska grubych, mięsistych liści wyrastających na długich, cienkich ogonkach. Powierzchnia blaszki liściowej jest szaro-zielona, a końce liści wybarwiają się na czerwono. 

  Podobne produkty

  Inni kupili również:

  Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem