Crassula marchandii

Cena: 14,99 zł

2-A-06-00536-GI-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Crassula marchandii

Crassula marchandii to śliczny sukulent zachwycający swym oryginalnym, zwartym pokrojem. Wzniesione, gęsto ulistnione pędy kształtem przypominają zielone pagody. Roślina pochodzi z południowych rejonów Afryki. Zbudowana jest z bardzo ładnych, błyszczących liści w kolorze żywej zieleni. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Crassula marchandii -sukulenty kolekcjonerskie 

Crassula marchandii to śliczny sukulent zachwycający swym oryginalnym, zwartym pokrojem. Wzniesione, gęsto ulistnione pędy kształtem przypominają zielone pagody. Roślina pochodzi z południowych rejonów Afryki. Zbudowana jest z bardzo ładnych, błyszczących liści w kolorze żywej zieleni. Tworzy charakterystyczne, 4-rzędowe wieże. Każda kondygnacja składa się z 4 liści, które są wyjątkowo gęsto upakowane. Liściaste kolumny dorastają do 15 cm wysokości i 2,5 cm średnicy. Liście są nagie, lśniące, ściśnięte, koloru jasnozielonego do ciemnozielonego. Pod wpływem działania promieni słonecznych z łatwością przyjmują ładne, czerwone lub brązowe zabarwienie. W okresie kwitnienia roślina wytwarza szaro-zielone kwiaty, które wznoszą się na szczytach liściastych wież. Crassula marchandii to bardzo atrakcyjny sukulent, ceniony za zwarty, malowniczy pokrój i ciekawe zabarwienie połyskujących liści.

Walory Crassuli marchandii

  • wspaniały, zwarty pokrój
  • ładne zabarwienie lśniących liści
  • atrakcyjne kwitnienie
  • łatwa uprawa

Wymagania Crassuli marchandii

Preferuje stanowiska słoneczne. Wymaga przepuszczalnego, dobrze odprowadzającego wilgoć podłoża, ponieważ zastój wody w donicy może doprowadzić do gnicia korzeni. Dużo lepiej zniesie okresowy niedobór wody, niż jej nadmiar.

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się przykładowe zdjęcie oferowanych roślin.

Crassula marchandii

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Crassula marchandii

Crassula marchandii

Crassula marchandii to śliczny sukulent zachwycający swym oryginalnym, zwartym pokrojem. Wzniesione, gęsto ulistnione pędy kształtem przypominają zielone pagody. Roślina pochodzi z południowych rejonów Afryki. Zbudowana jest z bardzo ładnych, błyszczących liści w kolorze żywej zieleni. 

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem