Lithops Żywe kamienie szczęścia

Cena: 7,99 zł

Program lojalnościowy

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 7 punktów lojalnościowych.. Twój koszyk wyniesie 7 punktów. W przypadku produktów występujących w różnych wariantach rozmiarowych podana suma dotyczy wariantu o najwyższej cenie. Punkty mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,70 zł. Czytaj więcej


00060

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Lithops - "żywe kamienie szczęścia"

Lithops jest bardzo interesującym gatunkiem sukulenta o ciekawej formie i pokroju. Dzięki grubym, mięsistym liściom o owalnym kształcie, specyficznej fakturze i ciekawym ubarwieniu do złudzenia przypomina on kamienie. Jest jednym z najciekawszych sukulentów znanych w uprawie, zyskał przydomek Żywe kamienie szczęścia. Charakterystyczna budowa Lithopsów wynika z ewolucyjnego przystosowania się do ciężkich warunków siedliskowych: Na przestrzeni wieków rośliny te zdołały przystosować się do panujących w naturalnym środowisku, ekstremalnych warunków, powodując wykształcenie grubych, mięsistych liści w kształcie owalnych kamieni. Ich powierzchnia może mieć różny kolor, fakturę oraz kształt. Taki wizerunek pozwolił im zamaskować się przed głodnymi zwierzętami, a mięsiste liście (kamienie) posłużyły jako magazyn wody na długie miesiące bez deszczu. Okres wegetacyjny Lithopsów następuje od marca do listopada, wówczas rozwijają się nowe liście, a z pomiędzy nich wyrastają ciekawe, przypominające stokrotki kwiaty białej lub żółtej barwy. Kwitnienie przypada zwykle na okres późno-letni lub jesienny. Po tym czasie następuje spoczynek, w którym należy całkowicie ograniczyć podlewanie. W czasie kwitnienia i wzrostu (jesień/zima) podlewanie powinno być oszczędne, nie należy dopuszczać do zalania podłoża. Stanowisko uprawy musi być ciepłe i słoneczne -najlepiej południowy lub zachodni parapet. 

Walory Lithopsów

  • roślina o niesamowitym wyglądzie
  • wyjątkowo interesujące, twarde, liście - żywe kamienie
  • duże okazałe kwiaty o białym lub żółtym zabarwieniu
  • jeden z najciekawszych sukulentów spotykanych w uprawie

Wymagania żywych kamieni

  • słoneczne stanowisko
  • podlewanie ostrożne i oszczędne, roślina wrażliwa na zalanie
  • dobrze przepuszczalna, porowata gleba
  • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
  • rzadkie przesadzanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Oferujemy sadzonki w doniczce średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowych roślin, w  każdej doniczce znajduje się około 3-5 lithopsów. Sadzonki wysyłamy losowo.

https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/lith.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówżółty lub biały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem