Czas realizacji zamówienia to aktualnie 5-7 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Cena: 8,99 zł

2-A-06-00060-VP-K2-3-5

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Lithops - "żywe kamienie szczęścia" 

Lithops jest bardzo interesującym gatunkiem sukulenta o ciekawej formie i pokroju. Dzięki grubym, mięsistym liściom o owalnym kształcie, specyficznej fakturze i ciekawym ubarwieniu do złudzenia przypomina on kamienie. Jest jednym z najciekawszych sukulentów znanych w uprawie, zyskał przydomek Żywe kamienie szczęścia. Charakterystyczna budowa Lithopsów wynika z ewolucyjnego przystosowania się do ciężkich warunków siedliskowych: Na przestrzeni wieków rośliny te zdołały przystosować się do panujących w naturalnym środowisku, ekstremalnych warunków, powodując wykształcenie grubych, mięsistych liści w kształcie owalnych kamieni. Ich powierzchnia może mieć różny kolor, fakturę oraz kształt. Taki wizerunek pozwolił im zamaskować się przed głodnymi zwierzętami, a mięsiste liście (kamienie) posłużyły jako magazyn wody na długie miesiące bez deszczu. Okres wegetacyjny Lithopsów następuje od marca do listopada, wówczas rozwijają się nowe liście, a z pomiędzy nich wyrastają ciekawe, przypominające stokrotki kwiaty białej lub żółtej barwy. Kwitnienie przypada zwykle na okres późno-letni lub jesienny. Po tym czasie następuje spoczynek, w którym należy całkowicie ograniczyć podlewanie. W czasie kwitnienia i wzrostu (jesień/zima) podlewanie powinno być oszczędne, nie należy dopuszczać do zalania podłoża. Stanowisko uprawy musi być ciepłe i słoneczne -najlepiej południowy lub zachodni parapet. 

Walory Lithopsów

 • roślina o niesamowitym wyglądzie
 • wyjątkowo interesujące, twarde, liście - żywe kamienie
 • duże okazałe kwiaty o białym lub żółtym zabarwieniu
 • jeden z najciekawszych sukulentów spotykanych w uprawie

Wymagania żywych kamieni

 • słoneczne stanowisko
 • podlewanie ostrożne i oszczędne, roślina wrażliwa na zalanie
 • dobrze przepuszczalna, porowata gleba
 • nawożenie nawozem do kaktusów w okresie wegetacji
 • rzadkie przesadzanie

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajNajlepszy termin na przesadzanie sukulentów to wiosna i lato. Kupując sukulenty w okresie jesiennym i zimowym, bezpieczniej jest pozostawić je w dotychczasowym podłożu dbając o bardzo oszczędne podlewanie. W okresie jesienno-zimowym sukulenty rosnące w takim podłożu podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni (zależnie od temperatury). Aby zminimalizować ryzyko przelania, najlepiej do podlewania używać ręcznego rozpylacza do wody. Wyraźnym wskaźnikiem do kolejnego podlania jest obkurczenie liści sukulentów. 

Uwaga! W okresie jesienno-zimowym lithops nie jest podlewany, dlatego jego liście mogą być skurczone.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokośćdo 10 cm
Wymagania wodneniskie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówżółty lub biały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Lithops Żywe kamienie szczęścia"

Ładne

Dominika P 2020-11-16

Ładne roślinki. Nawet jeden z nich zakwitł. Szkoda, ze nie ma możliwości wyboru koloru, zapłaciłabym więcej byle mieć inne niż szare

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ależ kolor!

Adam J 2020-03-28

Około 2 lata temu dostałem same brązowe a w tym piękne niebieskie! Jestem bardzo zadowolony. Jeden kamyczek pod ziemią miał jakby uszkodzenie/ pęknięcie. Mam nadzieję, że przetrwa i po wylince się zagoi... Za taką cenę naprawdę warto

 • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Lithops Żywe kamienie szczęścia

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem