Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Cena: 54,99 zł

2-Y-12-00684-NA-K1

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Niezwykły sukulent, pochodzący z Ameryki Południowej. 'Purple Flash' posiada soczyste liście o owalnym kształcie, które osadzone są na barwnych, fioletowych łodygach. Rośnie umiarkowanie szybko i może osiągnąć nawet 100 cm długości oraz 40 centymetrów szerokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Senecio 'Purple Flash' (Othonna 'Ruby Necklace')

Niezwykła roślina doniczkowa o długich, zwisających pędach pochodząca z Ameryki Południowej. Jej handlowa nazwa to starzec 'Purple Flash', dlatego, że pochodzi z tej samej rodziny i faktycznie posiada wiele typowych dla Senecio herreianus cech. Właściwa nazwa jednak to otonna przylądkowa. Jest rośliną trudno dostępną i poszukiwaną wśród kolekcjonerów rzadkich i wyjątkowych roślin egzotycznych, olśniewa swoją barwą i budową pędów. Na cienkich, długich, zwisających łodygach osadzone są regularnie mięsiste liście, których kształt i barwa zależy ściśle od warunków uprawy. Wpływ na intensywność purpurowo-fioletowego ubarwienia ulistnienia, ma dostateczna ilość promieni słonecznych. Im większa styczność rośliny ze słońcem, tym jej liście są bardziej pulchne, grubsze i bardziej okrągłe, pędy krótsze, a cała roślina bardziej krępa. Na jaskrawe wybarwienie wpływa także okresowy niedobór wody, dlatego warto często przesuszać podłoże. Fioletowy kolor pędów nie jest natomiast zależny od nasłonecznienia. Przy uprawie w warunkach ocienionych międzywęźla wydłużają się, liście stają się wałeczkowate, cylindryczne i nabierają zielonkawego koloru. Rośnie umiarkowanie szybko i może osiągnąć nawet 100 cm długości oraz 40 centymetrów szerokości.  Podczas kwitnienia w okresie wczesnej wiosny, wytwarza efektowne, żółte kwiaty, które przypominają małe stokrotki. Może być uprawiany jako roślina zwisająca, zawieszona w ozdobnej osłonce lub ustawiony na parapecie czy regale. Aby wydobyć  niej pełnię okazałości, konieczne jest zapewnienie jej pełnego nasłonecznienia.

Walory Senecio 'Purple Flash'

  • sukulent o zwisającym pokroju i mięsistych liściach
  • imponująca kolorystyka i budowa pędów
  • roślina bardzo rzadko spotykana 
  • umiarkowanie szybki wzrost

Wymagania Othonna capensis:

  • stanowisko słoneczne
  • podlewanie oszczędne, przed kolejnym podlaniem ziemia powinna dobrze przeschnąć
  • w okresie wegetacji podlewać nawozem płynnym
  • mieszanka ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym piaskiem w proporcji 2:1. Warto użyć porowatych materiałów drenujących podłoże (perlit, keramzyt, wermikulit itp)
  • dobrze znosi okresowe przesuszenie, które pozytywnie wpływa na uzyskanie efektownej, fioletowej barwy

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutaj. Najlepszym terminem przesadzania starca  jest okres od wiosny do jesieni.

Oferujemy sadzonkę w wiszącej doniczce o średnicy 12 cm. Długość pędów rośliny to około 10-20 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.   

              https://zielony-parapet.pl/allegro/zdjecia_sadzonek/senecio_herreanu_s.jpg

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość50-100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścipurpurowy
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla zaawansowanych
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódE -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Niezwykły sukulent, pochodzący z Ameryki Południowej. 'Purple Flash' posiada soczyste liście o owalnym kształcie, które osadzone są na barwnych, fioletowych łodygach. Rośnie umiarkowanie szybko i może osiągnąć nawet 100 cm długości oraz 40 centymetrów szerokości.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem