Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Cena: 15,99 zł


Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Niezwykły sukulent, pochodzący z Ameryki Południowej. 'Purple Flash' posiada soczyste liście o owalnym kształcie, które osadzone są na barwnych, fioletowych łodygach. Rośnie umiarkowanie szybko i może osiągnąć nawet 100 cm długości oraz 40 centymetrów szerokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Senecio 'Purple Flash' (Othonna 'Ruby Necklace')

Niezwykła roślina doniczkowa o długich, zwisających pędach pochodząca z Ameryki Południowej. Jej handlowa nazwa to starzec 'Purple Flash', dlatego, że pochodzi z tej samej rodziny i faktycznie posiada wiele typowych dla Senecio herreianus cech. Właściwa nazwa jednak to otonna przylądkowa. Jest rośliną trudno dostępną i poszukiwaną wśród kolekcjonerów rzadkich i wyjątkowych roślin egzotycznych, olśniewa swoją barwą i budową pędów. Na cienkich, długich, zwisających łodygach osadzone są regularnie mięsiste liście, których kształt i barwa zależy ściśle od warunków uprawy. Wpływ na intensywność purpurowo-fioletowego ubarwienia ulistnienia, ma dostateczna ilość promieni słonecznych. Im większa styczność rośliny ze słońcem, tym jej liście są bardziej pulchne, grubsze i bardziej okrągłe, pędy krótsze, a cała roślina bardziej krępa. Na jaskrawe wybarwienie wpływa także okresowy niedobór wody, dlatego warto często przesuszać podłoże. Fioletowy kolor pędów nie jest natomiast zależny od nasłonecznienia. Przy uprawie w warunkach ocienionych międzywęźla wydłużają się, liście stają się wałeczkowate, cylindryczne i nabierają zielonkawego koloru. Rośnie umiarkowanie szybko i może osiągnąć nawet 100 cm długości oraz 40 centymetrów szerokości.  Podczas kwitnienia w okresie wczesnej wiosny, wytwarza efektowne, żółte kwiaty, które przypominają małe stokrotki. Może być uprawiany jako roślina zwisająca, zawieszona w ozdobnej osłonce lub ustawiony na parapecie czy regale. Aby wydobyć  niej pełnię okazałości, konieczne jest zapewnienie jej pełnego nasłonecznienia.

Na pędach Senecio 'Purple Flash' można zaobserwować biały meszek przypominający watę – są to trwale związane z rośliną wytwory gruczołów wydzielniczych, stanowiące naturalną cechę tej rośliny.

Walory Senecio 'Purple Flash'

 • sukulent o zwisającym pokroju i mięsistych liściach
 • imponująca kolorystyka i budowa pędów
 • roślina bardzo rzadko spotykana 
 • umiarkowanie szybki wzrost

Wymagania Othonna capensis:

 • stanowisko słoneczne
 • podlewanie oszczędne, przed kolejnym podlaniem ziemia powinna dobrze przeschnąć
 • w okresie wegetacji podlewać nawozem płynnym
 • mieszanka ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym piaskiem w proporcji 2:1. Warto użyć porowatych materiałów drenujących podłoże (perlit, keramzyt, wermikulit itp)
 • dobrze znosi okresowe przesuszenie, które pozytywnie wpływa na uzyskanie efektownej, fioletowej barwy

Przesadzanie sukulentów

Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów bezpośrednio po otrzymaniu do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie klikając tutaj. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy też instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku. Instrukcja dostępna jest tutajDostosowanym do wymagań rośliny, jest nawóz do kaktusów i sukulentów. Najlepszym terminem przesadzania starca  jest okres od wiosny do jesieni.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko słoneczne
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści purpurowy
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód E -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Otthona capensis 'Ruby Necklace' (Senecio ‘Purple Flash’)

Niezwykły sukulent, pochodzący z Ameryki Południowej. 'Purple Flash' posiada soczyste liście o owalnym kształcie, które osadzone są na barwnych, fioletowych łodygach. Rośnie umiarkowanie szybko i może osiągnąć nawet 100 cm długości oraz 40 centymetrów szerokości.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

 • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
 • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
 • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg