Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Aglaonema 'Red Elephant'

Cena: 79,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-01041-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Red Elephant'

Piękna, rzadka odmiana o bardzo jaskrawym ubarwieniu. Liście mają malinowo różowy kolor i zdobione są przez zielone akcenty pojawiające się najliczniej na brzegach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Red Elephant'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo -Wschodniej Azji. Mimo, iż jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych.

Aglonema 'Red Elephant' jest barwną i niezwykle dekoracyjną odmianą, która zachwyca przede wszystkim oryginalną kolorystyką. Jej liście są niemal całkowicie intensywnie malinowo różowe, tylko w niektórych miejscach brzegi liści są niezbyt mocno zarysowane zielono-żółtym nieregularnym marginesem. Jest też pełna niespodzianek, ponieważ na pojedynczych liściach mogą pojawiać się zielone i żółte nieregularne zabarwienia. Liście są duże, szerokie i błyszczące, co wraz z nietuzinkową kolorystyką sprawia, że wygląda niezwykle efektownie. Aglonema ma zwarty, kępiasty pokrój i dorasta do 50 cm wysokości. Przyciąga wzrok  kolorem, więc będzie znakomitą żywą i barwną dekoracją we wnętrzach. Jedna z najbardziej jaskrawych, wyrazistych i wyróżniających się roślin do uprawy domowej!

Walory Aglaonemy

  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa
  • malinowo różowe i błyszczące liście

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Aglaonema 'Red Elephant'"

Cudna

Agnieszka K 2024-03-04

Przepiękna roślina, wspaniałe wybarwienie liści. Aglaonema dotarła w idealnym stanie. Mam nadzieję, że będzie jej u mnie dobrze się rosło.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Red Elephant'

Aglaonema 'Red Elephant'

Piękna, rzadka odmiana o bardzo jaskrawym ubarwieniu. Liście mają malinowo różowy kolor i zdobione są przez zielone akcenty pojawiające się najliczniej na brzegach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty