Czas realizacji zamówienia to aktualnie 3-4 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Philodendron 'Fun Bun' Filodendron

Cena: 64,99 zł

2-C-14-01063-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Philodendron 'Fun Bun' Filodendron

Fascynujący filodendron o nietypowych, spiralnie zakręconych liściach, wyrastających ze zdrewniałych łodyg pokrytych bliznami. Roślina niezwykle efektowna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Filodendron 'Fun Bun' (Thaumatophyllum spruceanum) 

Filodendron 'Fun Bun', znany też jako Thaumatophyllum spruceanum lub Philodendron goeldii, w naturze rośnie na północnych obszarach Ameryki Południowej, w wilgotnych lasach tropikalnych, a szczególnie na terenach często zalewanych. Jest niezwykle oryginalny, ponieważ jak na filodendrona ma nietypowy, wachlarzowato-palczasty kształt liści. Młode liście wyrastają jako pojedyncze, a dojrzewając zaczynają się dzielić. W efekcie, na końcu każdej łodygi tworzą się fantastyczne spiralne liście, złożone nawet z 20 pojedynczych listków. Cały spiralny liść może mieć od 20 do 40 cm długości. 'Fun Bun' wyróżnia się zwartym pokrojem i wytwarzaniem długich korzeni powietrznych. W miarę wzrostu rośliny tworzy się zdrewniała łodyga, przypominająca pień, z wyraźnymi bliznami, które powstają po odpadnięciu najstarszych liści. 'Fun Bun' jest filodendronem, który z czasem może dorosnąć do ponad 120 cm wysokości. Jego liście rozkładają się na szerokość, dlatego powinno zapewnić się mu odpowiednio dużo miejsca.

Walory filodendrona 'Fun Bun':

  • zdrewniała łodyga z dekoracyjnymi bliznami
  • unikatowy i rzadki filodendron
  • łatwa uprawa
  • tropikalny akcent we wnętrzach
  • spiralnie skręcone liście

Wymagania:

Jest rośliną mało wymagającą w utrzymaniu. Preferuje stanowisko z pośrednim światłem słonecznym. Jest ciepłolubny, najlepiej czuje się w temperaturach od 18 do 25 stopni Celsjusza w okresie letnim. Podczas zimy warto zapewnić mu temperaturę w granicach 15-18 stopni Celsjusza. Nie znosi przeciągów. Potrzebuje zdrenowanego podłoża i podlewania dopiero gdy jego górna warstwa będzie sucha. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Należy podlewać go przegotowaną wodą w temperaturze pokojowej. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, a na wygląd jego liści korzystnie wpływa zraszanie ich rozpylaczem.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 14 cm. Wysokość sadzonki mierzona wraz z doniczką to około 35-45 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Philodendron 'Fun Bun'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokośćpowyżej 100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódF -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Philodendron 'Fun Bun' Filodendron"

Wspaniała roślina

Joanna C 2020-04-09

Naprawdę piękny i niespotykany Filek. Długie i rozłożyste liście, ale bardzo delikatne i błyszczące. Czekam na nowy listek żeby zobaczyć na własne oczy jak rośnie pojedynczy i potem się dzieli na kilka. Zdecydowanie wart swojej ceny.

  • 5 z 5 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Philodendron 'Fun Bun' Filodendron

Philodendron 'Fun Bun' Filodendron

Fascynujący filodendron o nietypowych, spiralnie zakręconych liściach, wyrastających ze zdrewniałych łodyg pokrytych bliznami. Roślina niezwykle efektowna.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem