Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Monstera pinnatipartita

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Monstera pinnatipartita

Zachwycająca monstera o dużych, głęboko powcinanych i bardzo dekoracyjnych liściach. Dzięki dużym liściom tworzy szybko efekt domowej dżungli. Roślina dla koneserów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monstera pinnatipartita - rośliny domowe pnące

Monstera pinnatipartita jest tropikalnym pnączem, które w naturze wspina się po drzewach w wilgotnym lesie równikowym. Z uwagi na przepiękne liście i ich zmienność w miarę dojrzewania jest niezwykle wyjątkową i atrakcyjną rośliną. Młode liście są sercowate i gładkie, dopiero u starszych liści blaszka dzieli się, tworząc głębokie wcięcia. Im starsze liście, tym wcięć jest więcej i są głębsze. Docelowo dochodzą prawie do głównego nerwu. Niezwykle ozdobny i elegancki jest też ich ciemnozielony kolor. Liście są dosyć sztywne i zachowują fason nawet wtedy, gdy są mocno i głęboko powcinane. Monstera pinnatipartita najlepiej rośnie uprawiana przy podporze, po której może się wspinać. Jest rośliną rzadko spotykaną, polecaną miłośnikom roślin tropikalnych i osobom poszukującym mało wymagających, ale ciekawych roślin, dzięki którym mogą w szybkim czasie stworzyć efekt domowej dżungli. Gatunek bardzo cenny i prawie nieosiągalny w powszechnym obrocie!

Walory monstery pinnatipartita

  • pokrój pnący
  • atrakcyjne duże liście
  • głębokie wcięcia
  • ciemnozielona barwa
  • tropikalny akcent we wnętrzu
  • roślina kolekcjonerska

Pielęgnacja i uprawa monstery

Monstera  jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. W swoim naturalnym środowisku najczęściej można ją zaobserwować w miejscach ocienionych. Jednak należy pamiętać, że w tropikalnej dżungli pomimo ocienionego miejsca dociera do niej znacznie więcej słońca niż w naszych warunkach, dlatego w domu najlepiej znaleźć dla niej miejsce o jasnym, rozproszonym świetle (np. okno wschodnie lub zachodnie). Monstera źle znosi bezpośrednie, palące, południowe słońce - może ono poparzyć jej liście. Z kolei ulokowanie monstery na zbyt ciemnym stanowisku poskutkuje spowolnionym wzrostem i małym rozmiarem liści oraz wydłużonymi ogonkami liściowymi, które będą próbowały wyciągać się w stronę słońca. W okresie zimowym warto doświetlać monsterę odpowiednimi żarówkami, które wspomogą zachowanie witalności tej pięknej rośliny. Gatunek ten nie toleruje nadmiaru wody, dlatego roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy podłoże jest zupełnie suche. Do uprawy najlepsza będzie ziemia lekka, przepuszczalna oraz żyzna. Odpowiednim klasycznym podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu, podłoże specjalistyczne SERAMIS® lub podłoże nowej generacji GEOMIN. Jeśli chcemy skomponować własną mieszankę, to w znacznej części powinna ona składać się z elementów rozluźniających podłoże, czyli perlitukeramzytuchipsów kokosowych czy mchu spaghnum. Najlepiej przesadzać monsterę dopiero kiedy korzenie zaczną wypełniać znaczną część doniczki – młode egzemplarze raz w roku, a starsze raz na około 2 lata. Monstera bardzo dobrze odnajduje się w uprawie hydroponicznej. Monstera jest rośliną tropikalną i uwielbia dużą wilgotność powietrza (od 50% wzwyż), którą można osiągnąć przy pomocy nawilżacza. Liście zaleca się regularnie przecierać wilgotną ściereczką w celu usunięcia zgromadzonego kurzu, w ten sposób będzie roślinie łatwiej przeprowadzić proces fotosyntezy. Monsterę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Jeśli w okresie jesienno-zimowym doświetlamy roślinę, to nie należy rezygnować z nawożenia. Monsterę łatwo rozmnożyć ucinając zdezynfekowanym sekatorem fragment łodygi z korzeniem powietrznym i węzłem, a następnie umieszczając go w wodzie z dodatkiem węgla aktywnego. Swoje szanse na szybkie ukorzenienie można podnieść wykorzystując do tego celu ukorzeniacz zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Monstera pinnatipartita"

Piękność

Anna K 2023-06-14

Właśnie dotarła do mnie z innymi roślinkami. Jest przecudna, sadzonka w rozmiarze L. Piękny i okazały egzemplarz.. Listki wszystkie zdrowe i błyszczące nic się nie uszkodziły.. Jest przepiękna. Dziękuję ZP

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Monstera pinnatipartita

Monstera pinnatipartita

Zachwycająca monstera o dużych, głęboko powcinanych i bardzo dekoracyjnych liściach. Dzięki dużym liściom tworzy szybko efekt domowej dżungli. Roślina dla koneserów!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty