Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Monstera pinnatipartita

Cena: 59,99 zł


Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Monstera pinnatipartita

Zachwycająca monstera o dużych, głęboko powcinanych i bardzo dekoracyjnych liściach. Dzięki dużym liściom tworzy szybko efekt domowej dżungli. Roślina dla koneserów!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monstera pinnatipartita - rośliny domowe pnące

Monstera pinnatipartita jest tropikalnym pnączem, które w naturze wspina się po drzewach w wilgotnym lesie równikowym. Z uwagi na przepiękne liście i ich zmienność w miarę dojrzewania jest niezwykle wyjątkową i atrakcyjną rośliną. Młode liście są sercowate i gładkie, dopiero u starszych liści blaszka dzieli się, tworząc głębokie wcięcia. Im starsze liście, tym wcięć jest więcej i są głębsze. Docelowo dochodzą prawie do głównego nerwu. Niezwykle ozdobny i elegancki jest też ich ciemnozielony kolor. Liście są dosyć sztywne i zachowują fason nawet wtedy, gdy są mocno i głęboko powcinane. Monstera pinnatipartita najlepiej rośnie uprawiana przy podporze, po której może się wspinać. Jest rośliną rzadko spotykaną, polecaną miłośnikom roślin tropikalnych i osobom poszukującym mało wymagających, ale ciekawych roślin, dzięki którym mogą w szybkim czasie stworzyć efekt domowej dżungli. Gatunek bardzo cenny i prawie nieosiągalny w powszechnym obrocie!

Walory monstery pinnatipartita

  • pokrój pnący
  • atrakcyjne duże liście
  • głębokie wcięcia
  • ciemnozielona barwa
  • tropikalny akcent we wnętrzu
  • roślina kolekcjonerska

Pielęgnacja i uprawa monstery

Do uprawy najlepsza będzie ziemia przewiewna, przepuszczalna, torfowa. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.          

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Monstera pinnatipartita"

Piękność

Anna K 2023-06-14

Właśnie dotarła do mnie z innymi roślinkami. Jest przecudna, sadzonka w rozmiarze L. Piękny i okazały egzemplarz.. Listki wszystkie zdrowe i błyszczące nic się nie uszkodziły.. Jest przepiękna. Dziękuję ZP

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Monstera pinnatipartita

Monstera pinnatipartita

Zachwycająca monstera o dużych, głęboko powcinanych i bardzo dekoracyjnych liściach. Dzięki dużym liściom tworzy szybko efekt domowej dżungli. Roślina dla koneserów!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg