Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01356-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Aksamitna kalatea o długich, lancetowatych i lekko pofalowanych liściach. Dwubarwne liście są z wierzchu zielone, a od spodu bordowe. Dorasta do 1 metra wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea falistolistna (K. aksamitna)

Kalatea falistolistna pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki Południowej. Jest gatunkiem dosyć wysokim i w uprawie pojemnikowej może osiągać ok. 1 metra wysokości. Ze względu na małe włoski, które pokrywają liście i łodygi, nazwana jest potocznie kalateą aksamitną. Nadają one roślinie miękkiego, aksamitnego wyglądu i przyjemnej w dotyku faktury. Jest piękną, elegancką ozdobą wnętrz i z powodzeniem może być wyeksponowana w pomieszczeniu jako soliter. Oprócz aksamitnego wyglądu, zachwyca dwubarwnymi liśćmi, które z wierzchu są ciemnozielone, a od spodu bordowe. Widowiskowo wygląda wieczorem, kiedy zmniejsza się natężenie światła. Składa wtedy liście pionowo, odsłaniając w całości ich bordowe rewersy. W tym samym kolorze są również długie ogonki liściowe, na których osadzone są wąskie, lancetowate i wydłużone liście. Charakterystyczne dla gatunku jest lekkie pofalowanie brzegów liści, co nadaje złudzenia zwiewności. W warunkach domowych Calathea rufibarba kwitnie rzadko, ale przy odrobinie szczęścia może nas zaskoczyć małymi żółtymi kwiatami, wyrastającymi u podnóża ogonków liściowych. Tworzy wysokie, ale zwarte kępy liści. Calathea rufibarba została nagrodzony przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze RHS nagrodą „Award of Garden Merit”.

Walory kalatei rufibarba

  • zielono-bordowe ubarwienie
  • dekoracyjne, lekko faliste liście
  • aksamitna w dotyku
  • odmiana wysoka
  • wyprostowany pokrój zwartej kępy
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja kalatei 

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producent.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Calathea rufibarba Kalatea falistolistna"

jest pięna

Stefania G 2023-03-04

ale jest bardzo wrażliwa na różne czynniki, polecam ją kupić gdy jest ciepło, bo źle znoszą zimno, nigdy jej nie stawiajcie przy oknie które często jest otwierane, zwłaszcza zimą

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Aksamitna kalatea o długich, lancetowatych i lekko pofalowanych liściach. Dwubarwne liście są z wierzchu zielone, a od spodu bordowe. Dorasta do 1 metra wysokości.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty