Alpinia zerumbet ‘Variegata’

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-A-06-01500-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Alpinia zerumbet ‘Variegata’

Tropikalna alpinia, nazywana Muszelkowym Imbirem o przepięknych liściach w żółto - zielone paski i zachwycających, muszelkowatych kwiatach zebranych w okazałe grona.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Alpinia ‘Variegata’

Alpinia zerumbet w naturze rośnie w lasach tropikalnych wschodniej Azji i jest rośliną niezwykle ozdobną ze względu na kwiaty i liście. Niestety nie jest powszechnie znana pasjonatom roślin domowych, a szkoda, bo można ją traktować jako roślinny rarytas. Alpinia należy do rodziny imbirowatych i potocznie nazywana jest Imbirem Muszelkowym. Tworzy zgrubiałe kłącza, które pachną i wyglądają jak kłącza znanego i popularnego przyprawowego imbiru. Przydomek „muszelkowata” przylgnął do niej z powodu przepięknych, biało-różowych rurkowatych kwiatów, zebranych w okazałe grona. Wyglądają one jak morskie muszelki, szczególnie gdy są jeszcze w pąkach. Odmiana ‘Variegata’ jest mniejsza od gatunku, dorasta do ok. 1,20 m wysokości i tworzy pokrój wyprostowanej kępy. Jej największą ozdobą, oprócz muszelkowatych kwiatów, są zachwycające duże liście ozdobione zielono -żółtymi i kremowymi pasami. Liście są osadzone są na łukowato wygiętych pędach i mają szpiczasto- jajowaty kształt. Roślina używana jest w miejscach naturalnego występowania w medycynie tradycyjnej i w celach kulinarnych.

Walory Alpinii zerumbet ‘Variegata’:

  • atrakcyjna zielono - żółte barwa liści
  • wyrazisty paskowany wzór na liściach
  • zachwycające muszelkowate kwiaty
  • pokrój wzniesionej kępy
  • roślina rzadko spotykana w sprzedaży
  • rarytas dla kolekcjonerów

 Wymagania Alpinii zerumbet ‘Variegata’:

Alpinia preferuje stanowiska dobrze oświetlone z rozproszonym światłem. Podłoże powinno być próchnicze, średnio żyzne, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Wymaga stale wilgotnego podłoża, przy czym należy ja podlewać miękką i odstaną wodą. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Raz w miesiącu warto dokarmić roślinę nawozem do roślin ozdobnych. Temperatura otoczenia nie powinna spadać poniżej 12°C, a najlepiej jeśli będzie oscylować między 20 - 25°C. Alpinia uwielbia wysoką wilgotność powietrza, z tego powodu należy ją często zamgławiać. Jeśli zdarzy się, że roślina zrzuci wszystkie liście, może to oznaczać, że wymaga okresu spoczynku. W takiej sytuacji kłącza należy przechowywać w temperaturze 12 °C i ponownie posadzić do świeżego podłoża, gdy pojawią się kiełkujące liście.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów różowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alpinia zerumbet ‘Variegata’

Alpinia zerumbet ‘Variegata’

Tropikalna alpinia, nazywana Muszelkowym Imbirem o przepięknych liściach w żółto - zielone paski i zachwycających, muszelkowatych kwiatach zebranych w okazałe grona.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty