Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym  Sprawdź

Calathea concinna 'Freddie' Kalatea

Cena: 21,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-A-07-01631-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Calathea concinna 'Freddie' Kalatea

Piękna kalatea o srebrzysto zielonej kolorystyce liści, z zachwycającym pasiastymi wzorem w jodełkę. Odmiana niska o lekko skręconych liściach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'Freddie' -kwiaty domowe ozdobne z liści

Calathea concinna 'Freddie' jest niską odmianą, która dorasta do 30 cm wysokości. Dzięki niewielkim rozmiarom i olbrzymiej wartości dekoracyjnej 'Freddie' będzie idealnym upiększeniem biurka lub małego stolika kawowego. Jednocześnie wniesie do wnętrza trochę energii swoimi przyciągającymi wzrok, wzorzystymi liśćmi. Blaszki liściowe są srebrzyste, a na nich widnieje pasiasty, ciemnozielony, kontrastowy wzór. Pasy układają się w jodełkę wzdłuż nerwów bocznych, odchodząc od nerwu głównego do brzegu liścia. Ten ozdobny, wyglądający jak ręcznie malowany wzór, sprawia złudzenie nałożenia na siebie dwóch różnych liści. Liście są lancetowate, szerokie i ostro zakończone. Ich brzeg okala wyraźna ciemnozielona obwódką, która doskonale podkreśla kształt blaszki. Dodatkowo blaszka liściowa lekko się skręca, co przy pasiastym wzorze nadaje roślinie niebywałej dynamiki i ekspresji. 'Freddie' tworzy pokrój zwartej i wyprostowanej kępy z gęstym ulistnieniem.

Walory kalatei 'Freddie'

  • srebrzysto- zielone ubarwienie
  • piękny, paskowany w wzór
  • odmiana o niskim wzroście
  • wyprostowany pokrój zwartej kępy
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja kalatei

Kalatea preferuje stanowiska jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Do prawidłowego rozwoju konieczna jest temperatura w granicach 18-25 st C oraz duża wilgotność powietrza. Roślina powinna być codziennie zraszana. Dodatkowo możemy ustawić doniczkę na podstawce z wodą i kamyczkami. Ziemia pod uprawę musi być próchnicza, przepuszczalna, dobrze zdrenowana o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie mokre, zalane. Do podlewania najlepsza będzie woda przegotowana, odstała, letnia. Kalateę zasilamy w okresie od marca do września raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Należy stosować połowę dawki zalecanej przez producenta. Roślinę najlepiej jest przesadzać wiosną każdego roku. Warto pamiętać, że kalatea nie znosi przeciągów oraz dużych wahań temperatury.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów żółty
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea concinna 'Freddie' Kalatea

Calathea concinna 'Freddie' Kalatea

Piękna kalatea o srebrzysto zielonej kolorystyce liści, z zachwycającym pasiastymi wzorem w jodełkę. Odmiana niska o lekko skręconych liściach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg