Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Monstera adansonii

Cena: 19,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Monstera adansonii

Must have w domowej dżungli. Uwielbiana przez wszystkich, efektowna tropikalna monstera o podziurkowanych liściach i pnącym pokroju.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Monstera adansonii- kwiaty domowe

Monstera adansonii jest obok Monstery deliciosa najchętniej uprawianą i pożądaną monsterą w domowej dżungli. Obie należą do rodziny obrazkowatych, z tym, że M. adansonii jest dużo mniejszym i niższym gatunkiem, a co za tym idzie, na jej uprawę mogą sobie pozwolić właściciele nawet niewielkich pomieszczeń. Monstera adansonii pochodzi z Amazonii, rośnie w naturze głównie w Peru, Ekwadorze i Brazylii. Zachwyca oryginalnym wyglądem liści i atrakcyjnym, pnącym pokrojem. Chociaż w naturze lubi się również płożyć, to w uprawie domowej najlepiej radzi sobie prowadzona przy pionowych palikach i w taki sposób zdecydowanie najładniej rośnie. Uprawiana w formie pnącej osiąga ok. 1m wysokości. Jej niekwestionowanym atrybutem są piękne, ażurowe liście, których ok. 50% powierzchni stanowią dziury. Blaszka liściowa jest dość sztywna, o całych i lekko falowanych brzegach. Środek liścia jest mocno perforowany, przy czym dziury rozmieszczone są ukośnie do nerwu głównego i przybierają postać owalnych i podłużnych okienek. Liście młodych roślin osiągają ok. 10 cm i mają niewiele małych okienek, natomiast dorosłe okazy zachwycają znacznie większymi dziurami, a blaszka liściowa jest smuklejsza, bardziej pomarszczona i może osiągać nawet 50 cm długości. Ulistnione długie pędy mają tendencję do wytwarzania korzeni powietrznych, za pomocą których wspinają się po podporach, a także pobierają wilgoć z otoczenia. Monstera adansonii jest rośliną tropikalną, której nie może zabraknąć w domowej dżungli. Świetnie pasuje m.in. do nowoczesnych wnętrz.

Walory monstery adansonii:

  • pnący pokrój
  • efektowne dziury w liściach
  • soczysta zielona barwa
  • tropikalna ozdoba wnętrz
  • niewielkie wymagania uprawowe

Pielęgnacja i uprawa monstery:

Monstera  jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. W swoim naturalnym środowisku najczęściej można ją zaobserwować w miejscach ocienionych. Jednak należy pamiętać, że w tropikalnej dżungli pomimo ocienionego miejsca dociera do niej znacznie więcej słońca niż w naszych warunkach, dlatego w domu najlepiej znaleźć dla niej miejsce o jasnym, rozproszonym świetle (np. okno wschodnie lub zachodnie). Monstera źle znosi bezpośrednie, palące, południowe słońce - może ono poparzyć jej liście. Z kolei ulokowanie monstery na zbyt ciemnym stanowisku poskutkuje spowolnionym wzrostem i małym rozmiarem liści oraz wydłużonymi ogonkami liściowymi, które będą próbowały wyciągać się w stronę słońca. W okresie zimowym warto doświetlać monsterę odpowiednimi żarówkami, które wspomogą zachowanie witalności tej pięknej rośliny. Gatunek ten nie toleruje nadmiaru wody, dlatego roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy podłoże jest zupełnie suche. Do uprawy najlepsza będzie ziemia lekka, przepuszczalna oraz żyzna. Odpowiednim klasycznym podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu, podłoże specjalistyczne SERAMIS® lub podłoże nowej generacji GEOMIN. Jeśli chcemy skomponować własną mieszankę, to w znacznej części powinna ona składać się z elementów rozluźniających podłoże, czyli perlitukeramzytuchipsów kokosowych czy mchu spaghnum. Najlepiej przesadzać monsterę dopiero kiedy korzenie zaczną wypełniać znaczną część doniczki – młode egzemplarze raz w roku, a starsze raz na około 2 lata. Monstera bardzo dobrze odnajduje się w uprawie hydroponicznej. Monstera jest rośliną tropikalną i uwielbia dużą wilgotność powietrza (od 50% wzwyż), którą można osiągnąć przy pomocy nawilżacza. Liście zaleca się regularnie przecierać wilgotną ściereczką w celu usunięcia zgromadzonego kurzu, w ten sposób będzie roślinie łatwiej przeprowadzić proces fotosyntezy. Monsterę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Jeśli w okresie jesienno-zimowym doświetlamy roślinę, to nie należy rezygnować z nawożenia. Monsterę łatwo rozmnożyć ucinając zdezynfekowanym sekatorem fragment łodygi z korzeniem powietrznym i węzłem, a następnie umieszczając go w wodzie z dodatkiem węgla aktywnego. Swoje szanse na szybkie ukorzenienie można podnieść wykorzystując do tego celu ukorzeniacz zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

3 Recenzje dla "Monstera adansonii"

Całkiem ok

Monika A 2023-06-14

Moja Monsterka ma trochę uszkodzone i brązowe na krawędziach listki. Rozmiar ok.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Monstera

Barbara C 2021-04-17

Maluch cudowny. Bardzo szybko pojawiają sie kolejne nowe liście, które od razu mają dziury.

  • 5 z 5 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Mała Monstera

Justyna O 2020-10-28

Dostałam trochę mniejszą niż na zdjęciu poglądowym, ale generalnie bardzo podobna i w dobrym stanie. Niesamowite, że już tak młode liście mają dziurki! To moja pierwsza monstera. Jestem zadowolona z zakupu :)

  • 12 z 13 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Monstera adansonii

Monstera adansonii

Must have w domowej dżungli. Uwielbiana przez wszystkich, efektowna tropikalna monstera o podziurkowanych liściach i pnącym pokroju.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć