Czas realizacji zamówienia to aktualnie 3-4 dni. Brak możliwości modyfikacji zamówień!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Philodendron melanochrysum

Cena: 449,99 zł

2-C-17-02019-NA-K3

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Philodendron melanochrysum

Olśniewający filodendron o dużych, wydłużonych i aksamitnych liściach. Urzeka elegancką, ciemnozieloną barwą liści z jasnymi nerwami. Rzadki rarytas do domowej dżungli.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Filodendron melanochrysum -unikat!

Philodendron melanochrysum jest jednym z piękniejszych filodendronów, który obok pokaźnych rozmiarów zachwyca wyjątkowo spektakularnymi liśćmi. W naturze rośnie w lasach deszczowych głównie Kolumbii, Ekwadoru i Peru. Jest gatunkiem zmiennym, a liście każdego okazu mogą się nieco różnić od siebie. Zmienność jest także widoczna na różnych etapach wzrostu. U młodych roślin liście są małe i szersze, początkowo mają szkarłatno-brązowe zabarwienie i są skórzaste, z czasem stają się ciemnozielone. Dojrzałe liście zachwycają aksamitną fakturą i niemal czarno-zieloną barwą, pięknie opalizując miękkim welurem w promieniach światła. Na tle ciemnej, aksamitnej zieleni zjawiskowo wyrysowane są bladozielone nerwy. Docelowo liście mają sercowaty i bardzo wydłużony kształt. W uprawie domowej zwykle osiągają ok. 30 cm długości, ale u starszych okazów uprawianych w idealnych warunkach mogą mieć nawet 90 -100 cm długości. Charakterystyczne jest ich pionowe odchylenie od długiego ogonka, na którym są osadzone. Philodendron melanochrysum uprawiany wspinając się po podporze będzie miał większe i dłuższe liście, które ułożą się dachówkowato, nadając mu zjawiskowego wyglądu. Jest gatunkiem kolekcjonerskim przeznaczonym dla zaawansowanych entuzjastów egzotycznej roślinności domowej!

Walory philodendrona melanochrysum:

  • pnący pokrój
  • duże liście
  • ciemnozielona barwa liści z jasnymi nerwami
  • aksamitna faktura
  • rarytas dla kolekcjonerów
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i uprawa philodendrona melanochrysum:

Filodendron melanochrysum preferuje stanowiska jasne, ale z rozproszonym światłem oraz półcieniste. Bezpośrednie działanie mocnego światła słonecznego może spowodować uszkodzenie liści. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Temperatura uprawy nie powinna spadać poniżej 20 °C. Wymaga wilgotności powietrza na poziomie 60%, którą najlepiej uzyskać używając nawilżaczy powietrza w pobliżu rośliny lub stawiając doniczkę na podstawce wypełnionej kamykami i wodą. Gdy wilgotność powietrza będzie zbyt niska liście zaczną obsychać na końcówkach. W celu podniesienia wilgotności nie zaleca się spryskiwania liści, gdyż na aksamitnej powierzchni pozostaną nieestetyczne plamy i możliwe jest powstawanie uszkodzeń. Podlewać należy odstaną wodą gdy przeschnie wierzchnia warstwa podłoża, a nadmiar wody usunąć z podstawki. Philodendron melanochrysum nie lubi przeciągów, ale preferuje dobrą cyrkulację powietrza. Najbardziej niebezpieczne są dla niego: zbyt niska temperatura i zbyt mokre podłoże. Nawozić należy od wiosny do jesieni co dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych, w zimie raz w miesiącu.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość50-100 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścibrunatny
Trudność uprawydla zaawansowanych
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódH -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Philodendron melanochrysum

Philodendron melanochrysum

Olśniewający filodendron o dużych, wydłużonych i aksamitnych liściach. Urzeka elegancką, ciemnozieloną barwą liści z jasnymi nerwami. Rzadki rarytas do domowej dżungli.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem