Nephrolepis 'Boston Blonde' Nefrolepis wyniosły

Cena: 34,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Nephrolepis 'Boston Blonde' Nefrolepis wyniosły

Kultowa paproć domowa w nowej odsłonie! Zachwycająco piękna odmiana nefrolepis o jasnych, limonkowo-cytrynowych, długich liściach. Tworzy gęsty i efektowny pióropusz.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Nefrolepis 'Boston Blonde'–o złotych liściach

Nepfrolepis 'Boston Blonde' to nowa odmiana kultowej i wciąż popularnej paproci domowej. Urzeka wyjątkową, jasnozieloną barwą liści o limonkowo - cytrynowym odcieniu. Długie, pierzaste i łukowato wygięte liście przewieszają się w dół, tworząc gęsty i efektowny pióropusz. 'Boston Blonde' dorównuje rozmiarem ciemnozielonemu gatunkowi, a liście docelowo mogą osiągać nawet metr długości. Mimo gęstego pióropusza i długich, zjawiskowo wybarwionych liści, zachowuje ażurową lekkość i delikatność. Paproć 'Boston Blonde' najpiękniej wygląda wyeksponowana na wysokich kwietnikach i słupkach oraz w podwieszanych pojemnikach. Wtedy jej rozkładające się na boki i przewieszające w dół liście pokazują urodę w całej okazałości. Rozjaśnia i ożywia wnętrza niebagatelnym i energetyzującym odcieniem jasnej neonowej cytryny i przyciąga wzrok widowiskowym, fontannowym wyglądem. Obok walorów ozdobnych Nepfrolepis 'Boston Blonde' ma też korzystny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ ujemnie jonizuje powietrze. Pasuje do każdego stylu wnętrz i łączy w sobie klasyczne piękno z nowatorstwem. Nefrorepsis w wersji blond jest nietuzinowym rarytasem dla kolekcjonerów i miłośników paproci.

Walory nefrolepis 'Boston Blonde':

  • atrakcyjna, jasnozielona, limonkowa barwa liści
  • pokrój gęstego pióropusza
  • długie i efektowne pierzaste liście
  • paproć szybkorosnąca
  • wytrzymała i niewymagająca roślina domowa
  • ujemnie jonizuje powietrze
  • nowość i rarytas

Wymagania paproci nefrolepis:

Paproć preferuje stanowiska z dużą ilością rozproszonego światła, ale znosi też miejsca półcieniste i cieniste np. północne okno. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym oraz w upalne letnie dni. Jest to niezbędny warunek w uprawie tej paproci, dlatego należy ją często zraszać i zamgławiać. Latem wystarczy jej temperatura pokojowa, zimę może spędzić w nieco chłodniejszej temperaturze 16-18 °C.
Podłoże powinno być przepuszczalne, lekkie, próchnicze i lekko kwaśne. Odpowiednie podłoże dla paproci to podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu zmieszane z torfem wysokim, kwaśnym (ok. 30%) oraz perlitem (ok. 30%). Podłoże powinno być stale lekko wilgotne. Podlewać należy miękką, odstaną wodą o temperaturze pokojowej. Od wiosny do końca lata dokarmia się roślinę połową zalecanej dawki nawozu do roślin o zielonych liściach. Dostosowanym do wymagań rośliny jest nawóz w płynie do paproci.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści żółty
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Nephrolepis 'Boston Blonde' Nefrolepis wyniosły"

Maleństwo

Magdalena W 2022-01-04

Zamówiłam sadzonkę w rozmiarze Maluch (obecnie jedyna dostępna opcja) i faktycznie jest maleńka, wyglada zdrowo mam nadzieje, że będzie się prawidłowo rozwijać. Kolor liści jest piękny taki jak na zdjęciach.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Nephrolepis 'Boston Blonde' Nefrolepis wyniosły

Nephrolepis 'Boston Blonde' Nefrolepis wyniosły

Kultowa paproć domowa w nowej odsłonie! Zachwycająco piękna odmiana nefrolepis o jasnych, limonkowo-cytrynowych, długich liściach. Tworzy gęsty i efektowny pióropusz.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty