Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Aglaonema 'Chamaeleon Bandit' Aglonema

Cena: 79,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-02327-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Chamaeleon Bandit' Aglonema

Odmiana o pięknej subtelnej barwie liści, na których przelatają się różne odcienie pomarańczy, zieleni oraz subtelnej cytryny i kontrastującej limonki. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Chamaeleon Bandit'' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglaonema 'Chamaeleon Bandit' to kolejna barwna nowość na rynku. Na jej liściach można obserwować subtelne odcienie pomarańczy, brzoskwini oraz zieleni. Niewiele o niej wiadomo, ale jedno jest pewne -jest piękna i oryginalna. Wybarwienie jest zmienne w czasie i za każdym razem zaskakuje. Łososiowy kolor przeplata się z limonkową zielenią i cytrynowym, regularnie rozlanym barwnikiem. Najpiękniej prezentuje się w miejscu dobrze naświetlonym, gdzie uzyskuje wspaniałe, wyróżniające się na tle innych, kolory. Wspaniały efekt wizualny daje kontrast między kremowo-pomarańczowymi ogonkami liści, a ich zieloną barwą zmieszaną z harmonijnymi akcentami. 

Walory aglonemy 'Chamaeleon Bandit'

  • subtelna, nieregularna kolorystyka
  • na liściach króluje zieleń przeplatana delikatnymi odcieniami pomarańczy
  • odmiana o kremowych ogonkach liściowych
  • nowość na rynku
  • odmiana niewielkich rozmiarów

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 20-25 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

   Aglaonema 'Green Bowl'

   Aglaonema 'Green Bowl'

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Chamaeleon Bandit' Aglonema

Aglaonema 'Chamaeleon Bandit' Aglonema

Odmiana o pięknej subtelnej barwie liści, na których przelatają się różne odcienie pomarańczy, zieleni oraz subtelnej cytryny i kontrastującej limonki. 

Podobne produkty