Aglaonema 'Suksom Jaipong' Aglonema

Cena: 89,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-02362-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Suksom Jaipong' Aglonema

Odmiana kolekcjonerska o niezwykle nasyconej czereśniowej barwie i delikatnych zielonych akcentach. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Aglonema 'Suksom Jaipong' 

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglaonema 'Suksom Jaipong' to odmiana, której nie sposób porównać do jakiejkolwiek innej. Nie ma słów, które opisują jej wyrazistość i nasycenie głębokiej czerwieni. Zdjęcia oddają tylko pewien procent jej blasku, ale zobaczenie jej na żywo u miłośników aglonem może wywołać zatrzymanie akcji serca! Intensywna, gorąca czerwień w połączeniu z regularnością i symetrią rozet, a także zielonymi akcentami wprawia zachwyt i pozostaje w pamięci na długo. Czereśniowy kolor wzmacnia delikatnie połyskująca skórka oraz kontrastowe dodatki pojawiające się akcesorycznie na obrzeżach liści. 'Suksom Jaipong' to odmiana o bardzo wysokiej wartości rynkowej. W Polsce nieosiągalna, a na światowym rynku cena jednej sztuki wacha się pomiędzy 200 a 300 dolarów. Limitowana ilość dostępna jest u nas w okazyjnej cenie!

Walory aglonemy 'Suksom Jaipong'

  • wartościowa odmiana o niezwykle nasyconej barwie
  • czereśniowo zabarwione liście zdobione są wąską zieloną obwódką 
  • subtelnie połyskująca skórka
  • rarytas do kolekcji
  • bardzo wysoka wartość rynkowa

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści purpurowy
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Aglaonema 'Suksom Jaipong' Aglonema"

Suksom Jaipong

Weronika K 2023-03-01

Roślinka przepiękna, na żywo wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciu. Aglaonema została dobrze zabezpieczona i dotarła bez uszkodzeń :). Rośnie sobie spokojnie obok Dieffenbachii i niesamowicie ożywia wnętrze :D

  • 3 z 3 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

plusy i minusy

Aleksandra K 2021-04-16

Roślina w ogólnym stanie "dobrym", zdrowa ale inna niż na zdjęciu. Po usunięciu podłoża produkcyjnego zaraz po odpakowaniu rośliny jedynie 2 korzonki podgniłe, brązowe, miękkie - odpadły przy dotyku, ale reszta bryły korzeniowej (czyli pozostałe 80%) była zdrowa. Mój egzemplarz rośliny okazał się dużo mniej "pełny" niż na fotografii "oferowane rośliny". Ciężko powiedzieć, może taki pech, może akurat firma sfotografowała najbardziej atrakcyjną roślinę i teraz każdy kupujący ma nadzieję na powtarzalność oferty. Kolory jak najbardziej adekwatne - ona ma taki kolor. Największy minus mojego zamówienia to niestety fakt, że swoją Aglaonemę właściwie od razu musiałam wesprzeć kijkiem, ponieważ roślina ma bardzo łysą, długą, cienką łodygę z pióropuszem 5 liści u góry (nie, nie wsadziłam jej za płytko). Po odpakowaniu jej z paczki właściwie momentalnie zaczęła kiwać się na boki i zapewne przy braku podpory złamałaby się. To nie moja pierwsza Aglaonema a czegoś takiego wcześniej nie miałam. Podejrzewam, iż moja roślina jest odrostem oddzielonym dawno temu od czegoś większego. Na szczęście Aglaonemę da się "skrócić" i uciętą część ukorzenić ponownie. Mimo wszystko jednak spodziewałam się dostać roślinę, która od razu będzie atrakcyjnie wyglądać a nie taką, którą muszę zagęścić by dobrze wyglądała i nie kiwała się na boki.
Ocena 3
+ zdrowa (brak grzyba, insektów),
+ super zapakowane jak zwykle,
+ piękne kolory, zgodne z fotką,
/
- wiotka, niestabilna roślina wymagająca podpory z powodu długiej cienkiej łodygi,
- nie tak pełna jak pokazują zdjęcia oferowanych sadzonek,
- gdyby trafiła do rąk mniej doświadczonej osoby, zapewne zostałaby połamana,

  • 27 z 27 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Aglaonema 'Suksom Jaipong' Aglonema

Aglaonema 'Suksom Jaipong' Aglonema

Odmiana kolekcjonerska o niezwykle nasyconej czereśniowej barwie i delikatnych zielonych akcentach. 

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty