Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Cordyline fruticosa 'Kiwi' Kordylina

Cena: 29,99 zł


2-C-12-02569-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Cordyline fruticosa 'Kiwi' Kordylina

Atrakcyjna wielobarwna odmiana kordyliny o egzotycznym wyglądzie. Urzeka pasiastym deseniem i żółtozielonymi liśćmi z różowym obrzeżem. Tworzy wyprostowany pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Kordylina 'Kiwi' - w żółte pasy

Kordylina 'Kiwi' pochodzi z subtropikalnej Nowej Zelandii i w naturze rośnie jako niewielkie, gęsto ulistnione drzewo, które z wiekiem tworzy formę pienną z pióropuszem liści na szczycie. W uprawie domowej osiąga 60 – 90 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Liście odmiany ‘Kiwi’ są wyjątkowo ozdobne i przyciągają wzrok egzotycznym wyglądem oraz atrakcyjnym wybarwieniem. Mają one smukły, wydłużony, lancetowaty kształt i okrywają gęsto pionowy pęd główny. Nieznacznie i łukowato wyginają się ku dołowi, nadając roślinie wyprostowanej, ale szerokiej sylwetki. Liście ozdobione są pasiatym deseniem w różnych odcieniach zieleni i różu. Ciemnozielone pasy przeplatają się z neonową, jasną zielenią, a brzegi ozdobione są różowymi marginesami. Kordylina tworzy początkowo zwarty i wzniesiony pokrój, a w miarę wzrostu traci dolne liście i zaczyna kształtować formę pienną. Starsze, bezlistne u dołu okazy warto odmłodzić, rozmnażając je przez sadzonki wierzchołkowe. Kordylina ‘Kiwi’ jest doskonałą rośliną , która ożywi wnętrza atrakcyjnym kolorem i pasiastym wzorem oraz stworzy natychmiastowy egzotyczny klimat.

Walory kordyliny 'Kiwi':

  • dekoracyjne, wielobarwne liście
  • zielono - żółto –różowa kolorystyka
  • pasiaste desenie
  • atrakcyjny, wzniesiony pokrój
  • egzotyczny wygląd
  • roślina niezbyt trudna w uprawie

Uprawa kordyliny:

Kordylina preferuje dobrze oświetlone stanowiska, jednak bez działania bezpośredniego nasłonecznienia. Odmiany ciemnolistne znoszą gorsze warunki oświetleniowe, barwne potrzebują więcej światła. Temperatura latem powinna wynosić 20-24 °C, zimą 18-21°C i nie powinna spadać poniżej 13 °C. Kordylina wymaga wysokiej wilgotności powietrza, więc wskazane jest jej częste zraszanie. Podłoże powinno być przepuszczalne i jednocześnie trzymające wilgoć. Podlewać należy 1-2 razy w tygodniu i utrzymywać stale umiarkowaną wilgotność podłoża, bez zalewania i przesuszania korzeni. Od wiosny do końca lata, co 2 tygodnie roślinę zasila się nawozem płynnym do roślin o ozdobnych liściach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój drzewkowaty
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Cordyline fruticosa 'Kiwi' Kordylina

Cordyline fruticosa 'Kiwi' Kordylina

Atrakcyjna wielobarwna odmiana kordyliny o egzotycznym wyglądzie. Urzeka pasiastym deseniem i żółtozielonymi liśćmi z różowym obrzeżem. Tworzy wyprostowany pokrój.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg