Tradescantia 'Yellow Hill' Trzykrotka

Cena: 29,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-02617-NA-K1

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Tradescantia 'Yellow Hill' Trzykrotka

Urzekająca odmiana trzykrotki o zielono - kremowych liściach z pasiastym deseniem. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem. Roślina dla początkujących.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Więcej informacji

Trzykrotka 'Yellow Hill' 

Trzykrotka 'Yellow Hill' jest odmianą rzadko spotykaną w sprzedaży i bardzo ciekawą pod względem wybarwienia. Zachwyca zielono – kremową kolorystyką liści i ozdobnym, nieregularnym, pasiastym deseniem. Każdy liść jest wyjątkowy i niepowtarzalnie wybarwiony. Na niektórych zauważalna jest wyraźna dominacja jasnego odbarwienia, a liście są nawet w połowie kremowe. Na innych liściach widoczny jest większy procent zieleni. Jednak wszystkie liście łączy wspólna cecha - są one ozdobione paskami o nieregularnej szerokości, przebiegającymi przez całą ich długość. W dotyku liście są dosyć miękkie, mają lekko połyskującą blaszkę liściową i wyrastają na długich pędach. Docelowo pędy trzykrotki 'Yellow Hill' przewieszają się, tworząc kaskady. Roślina najpiękniej prezentuje się w podwieszanych pojemnikach lub ustawiona na półce, tak aby gęsto ulistnione, zwisające pędy były ładnie wyeksponowane. Aby zapewnić roślinie stale zwarty pokrój, należy przycinać nadmiernie wydłużone pędy. Oprócz walorów ozdobnych, trzykrotka należy do roślin łatwych w uprawie i polecanych dla początkujących miłośników domowej zieleni.

Walory trzykrotki 'Yellow Hill':

  • zielono - kremowe ubarwienie
  • pasiasty deseń na liściach
  • roślina szybkorosnąca
  • piękny, kaskadowy pokrój
  • rozjaśnia wnętrza kremowym wybarwieniem
  • roślina łatwa w uprawie

Uprawa trzykrotki:

Trzykrotka może przebywać zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim świetle słonecznym. Należy podlewać ją regularnie, ale tylko wtedy gdy górna warstwa podłoża jest sucha. Aby zachować kolor liści i zapobiegać chorobom grzybiczym, podlewanie rośliny należy wykonywać od dołu, a liści nie należy spryskiwać wodą. Co jakiś czas należy przycinać roślinę, dzięki temu przyspieszymy jej wzrost, przez co stanie się bardziej gęsta. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód D -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Tradescantia 'Yellow Hill' Trzykrotka"

Pięknie wybarwiona roslinka

Katarzyna K 2021-06-04

Byłam bardzo zaskoczona tym zakupem, ponieważ przyszła do mnie trzykrotka o pędach o wiele dłuższych niż w opisie oferty. Mogłam więc podzielić się nią jeszcze z kimś innym :) Pędy są pięknie wybarwione, po ucięciu wystarczyło na odmłodzenie otrzymanego egzemplarza, oraz drugiej połowy, która po podziale roslinki trafiła do innej osóbki:)

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Tradescantia 'Yellow Hill' Trzykrotka

Tradescantia 'Yellow Hill' Trzykrotka

Urzekająca odmiana trzykrotki o zielono - kremowych liściach z pasiastym deseniem. Zachwyca gęstym ulistnieniem i kaskadowym pokrojem. Roślina dla początkujących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć