Najbardziej skuteczny sposób na ZIEMIÓRKI - bez chemii  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Oxalis triangularis 'Sanne'

Cena: 24,99 zł

2-A-11-03061-NA-K3

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Oxalis triangularis 'Sanne'

Szczawik o trójkątnych, zielono-purpurowych liściach i bladoróżowych kwiatach. Roślina o niezwykłej umiejętności poruszania się. Liście otwierają się w dzień i zamykają w nocy!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Szczawik 'Sanne' -nowość

Szczawik trójkątny jest niesamowitą rośliną, która oprócz ciekawego kształtu i koloru liści, ma niezwykłą umiejętność poruszania się. Liście szczawiku reagują na ilości światła, otwierając się w dzień i zamykając w nocy. W ten sposób roślina reguluje ilość wyparowywanej wody. Szczawik trójkątny w naturze rośnie w poszycie lasów w Brazylii, ale można go też spotkać w Afryce Południowej i w Europie. W naszym klimacie uprawiany jest jako roślina pokojowa lub sezonowo w ogrodzie. Szczawik trójkątny wykształca podziemne bulwki, które zimą przechowuje się w pomieszczeniach, gdyż roślina nie jest mrozoodporna. Charakterystyczne trójdzielne liście kojarzą się z koniczyną, przez co podobno roślina ma przynosić szczęście.

Szczawik 'Sanne' jest odmianą o spokojnym i stonowanym wybarwieniu. Jego liście osadzone są na długich, delikatnych ogonkach i składają się z trzech trójkątnych, pojedynczych listków. Przyciągają uwagę oryginalnym wybarwieniem – wierzchnia strona liści urzeka przygaszoną i przykurzoną ciemną zielenią, na której rysuje się subtelna, jaśniejsza siatka nerwów, często oblana dyskretnym, purpurowym rumieńcem. Spodnia strona blaszki liściowej wybarwiona jest na kontrastowy, lecz niekrzykliwy odcień purpury. Szczawik 'Sanne' reaguje na zmianę natężenia światła, składając na noc listki i pokazując ich purpurowy rewers. Od późnej wiosny, przez całe lato, ponad kępą trójkątnych liści pojawiają się delikatne, jasne, bladoróżowe lub białe, pięciopłatkowe kwiaty, wyrastające na smukłych łodygach. Ta odmiana jest idealna do kompozycji ze szczawikami o purpurowym i wzorzystym wybarwieniu. W okresie letnim szczawik świetne radzi sobie uprawiany na balkonie lub w ogrodzie.

Walory szczawika 'Sanne':

  • regularny, trójkątny kształt liści
  • zielono-purpurowe wybarwienie
  • niezwykłe zdolność liści - składanie i rozkładanie się
  • drobne, bladoróżowe i białe kwiaty
  • małe wymagania
  • możliwość uprawy w domu, a latem na balkonie lub w ogrodzie

Pielęgnacja szczawika trójkątnego 

Preferuje jasne, dobrze oświetlone, ale nie bezpośrednio nasłonecznione stanowiska. Gdy jest zbyt dużo słońca, liście stają się brązowe. Z kolei zbyt mała ilość światła wpływa na skąpe kwitnienie i drobniejsze liście. Latem szczawik dobrze się czuje w temperaturze pokojowej. Na zimę bulwki zasychają i przechowujemy je w temp. 10-12 . Pod koniec zimy bulwki sadzi się do świeżego podłoża. Od marca roślinę podlewa się umiarkowanie -ziemia powinna być stale lekko wilgotna. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Pod koniec lata ogranicza się podlewanie, aż do zasuszenia liści. W okresie wegetacyjnym szczawiki nawozi się co 2-3 tygodnie. Bardzo łatwo rozmnaża się te rośliny z bulw przybyszowych, które oddzielamy od bulwy matecznej pod koniec zimy i sadzimy do osobnych doniczek. Jako roślina uprawiana na zewnątrz –w ogrodzie, bądź na tarasie, wymaga stanowiska cienistego lub półcienistego. Idealnie nadaje się do pojemników sezonowych. Przed zimą należy wykopywać bulwy i przechowywać w pomieszczeniu.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścipurpurowy
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Oxalis triangularis 'Sanne'

Oxalis triangularis 'Sanne'

Szczawik o trójkątnych, zielono-purpurowych liściach i bladoróżowych kwiatach. Roślina o niezwykłej umiejętności poruszania się. Liście otwierają się w dzień i zamykają w nocy!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty