Caladium 'Lemon Blush'

Cena: 24,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-06-03062-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Caladium 'Lemon Blush'

Dwubarwna odmiana o sercowatych liściach w limonkowo - różowym kolorze. Olśniewa dużym, malinoworóżowym rumieńcem na środku liścia. Roślina cienioznośna.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kaladium 'Lemon Blush'

Caladium w naturze rośnie w amazońskim lesie tropikalnym. Znanych jest ok. 16 gatunków tego rodzaju, a wszystkie mają niezwykle piękne, barwne, strzałkowate, delikatne i cienkie liście. Caladium bardzo chętnie uprawiane są ze względu na atrakcyjne i ozdobne liście. Należą do roślin obrazkowatych - w ich przypadku można powiedzieć, że liście mają rzeczywiście „jak z obrazka”. Nerwy są wyraźnie zaznaczone i mocniej wybarwione, a na liściach tworzą się piękne rysunki i barwne plamy. Caladium wytwarza bulwy, które zimą przechowujemy w stanie bezlistnym, a wiosną sadzimy do nowego podłoża.

Kaladium 'Lemon Blush' olśniewa piękną, dwubarwną i kontrastową kolorystyką oraz soczystym i energetyzującym wybarwieniem liśćmi. Odmiana ta idealnie koreluje z egzotycznymi barwami, które kojarzą się z tropikalnym latem. Duże, sercowate i cienkie liście mają limonkowozieloną barwę, a środek blaszki liściowej oblewa duży, pobudzający wzrok rumieniec w malinowo - truskawkowym kolorze. Barwa liści kojarzy się z chłodzącym, owocowym, limonkowo-malinowym sorbetem. Dodatkowym urozmaiceniem jest wyraziście zaznaczona, malinowo – różowa pajęczyna nerwów, sprawiająca wrażenie mocnego stelażu, na którym rozpościera się duża, lecz delikatna i cienka blaszka liściowa. Odmiana ta przepięknie prezentuje się w towarzystwie innych wielobarwnych odmian kaladium i będzie niewątpliwie oryginalną, ozdobą wnętrz.

Walory Caladium 'Lemon Blush':

  • ozdobne, duże, sercowate liście
  • fantastyczne, kontrastowe wybarwienie
  • limonkowo - różowa kolorystyka
  • blaszka liściowa delikatna i cienkia
  • roślina cienioznośna
  • niezwykła i oryginalna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja:

Caladium wymaga jasnego stanowiska, ale z rozproszonym światłem. Ustawienie rośliny bezpośrednio na słońcu spowoduje przypalenie jej cienkich liści. Lepiej zniesie gorsze warunki oświetleniowe niż ostre słońce. Preferuje temperaturę 20 °C i wyższą. Wymaga dużej wilgotności powietrza, jednak nie należy zraszać liści, gdyż pojawią się na nich plamy. Najlepiej ustawić doniczkę na podstawce z wodą i kamykami, tak żeby dno doniczki nie stykało się z wodą. Caladium wymaga podłoża przepuszczalnego, próchniczego z dodatkiem torfu i piasku. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. W lecie podlewa się roślinę obficie, tak aby podłoże było stale lekko wilgotne.  Nawożenie raz na 3 tygodnie połową zalecanej dawki nawozu do roślin o ozdobnych liściach. Późnym latem liście zaczynają żółknąc i usychać, wtedy należy stopniowo ograniczyć podlewanie, a z czasem całkowicie zaprzestać podlewania. Doniczki z bulwami przechowuje się zimą w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 16 -18 °C. Od czasu do czasu można bardzo delikatnie zwilżyć podłoże, tak aby nie zasuszyć całkowicie bulw. Wiosną, jeśli udało nam się przechować bulwy, sadzimy je do nowego podłoża, podlewamy i ustawiamy w ciepłym i jasnym miejscu. Z uwagi na trudność przechowywania bulw, Caladium jest w naszym klimacie traktowane jako roślina jednoroczna i najlepiej wiosną kupić nowe, zdrowe i duże bulwy lub wyrośniętą roślinę z liśćmi.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Caladium 'Lemon Blush'

Caladium 'Lemon Blush'

Dwubarwna odmiana o sercowatych liściach w limonkowo - różowym kolorze. Olśniewa dużym, malinoworóżowym rumieńcem na środku liścia. Roślina cienioznośna.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty