Hoya krohniana

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-03095-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hoya krohniana

Drobnolistna hoja o długich pędach i uroczych, sercowatych liściach z lekko karbowaną powierzchnią. Olśniewa atrakcyjnymi baldachami pachnących, kremowożółtych kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoja krohniana

Hoya krohniana to nowy, urzekający gatunek, który został wyodrębniony z Hoya lacunosa. Pochodzi z Filipin i został nazwany na cześć botanika Philipa Krohna. Zachwyca niewielkimi, zielonymi liśćmi o uroczym, sercowatym kształcie. Wyrastają one na długich pędach naprzeciwlegle parami w niewielkich odległościach od siebie i osadzone są na grubych ogonkach. Liście mają 1,5 - 3,5 cm długości i 1,5 - 2,5 cm szerokości. Blaszka liściowa jest niewielka, ale mięsista i gruba o błyszczącej powierzchni, z lekko wypukłym unerwieniem. Na powierzchni blaszki, między siatką nerwów, tworzą się zagłębienia, nadając jej lekko karbowanej faktury. Roślina kwitnie od wiosny do późnego lata kwiatostanami złożonymi z 15 do 25 pojedynczych, małych kwiatów o średnicy ok. 8mm, które rozkwitają stopniowo przez 2 - 3 tygodnie. Kwiaty są kremowobiałe z żółtym środkiem, mają gwiazdkowaty kształt, a ich powierzchnia pokryta jest drobnymi włoskami, które dodają im optycznej miękkości. Dodatkowym atutem jest mocny zapach - najsilniej wyczuwalny wieczorem. Kwiaty utrzymują się około 4 - 5 dni i produkują mało nektaru. Aby zakwitnąć, Hoya krohniana wymaga wcześniejszego okresu niższych temperatur.

Walory Hoya krohniana:

  • pokrój pnący lub przewieszający się
  • drobne liście
  • atrakcyjny, sercowaty kształt liści
  • ciekawa faktura liści
  • pachnące, kremowobiałe kwiaty
  • niewielkie wymagania

Wymagania i pielęgnacja Hoi:

Hoya jest łatwą i wdzięczną rośliną w uprawie domowej. Przyzwyczajona w naturze do trudnych warunków, nie wymaga w mieszkaniu nadmiernej pielęgnacji i troski. Warto jednak pamiętać o jej górskim pochodzeniu i potrzebie wysokiej wilgotności powietrza. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya krohniana

Hoya krohniana

Drobnolistna hoja o długich pędach i uroczych, sercowatych liściach z lekko karbowaną powierzchnią. Olśniewa atrakcyjnymi baldachami pachnących, kremowożółtych kwiatów.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty