Alocasia 'Black Zebrina'

Cena: 109,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-14-03172-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Alocasia 'Black Zebrina'

Zjawiskowa odmiana alokazji o smukłych, długich, kruczoczarnych ogonkach liściowych i zielonych, strzałkowatych liściach z ciemnym rysunkiem nerwów. Rarytas!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Alokazja 'Black Zebrina' -z czarnymi ogonkami

Alokazja 'Black Zebrina' to wspaniała odmiana dla wielbicieli ciemno ubarwionych roślin! Zachwycająca, długonoga piękność o smukłej sylwetce i zjawiskowych liściach, które zniewalają wzrok długimi, kruczoczarnymi ogonkami liściowymi. Od swojej kuzynki - alokazji zebriny różni się ciemnymi nerwami i ogonkami. Tworzy wyprostowany pokrój i osiąga ok. 100 cm wysokości, a jej liście wyrastają z podziemnego kłącza, tworząc ciasno ułożone u podstawy, rurkowate kępy o pionowym wzroście. Długie, strzałkowate liście o gładkiej i lśniącej powierzchni wyrastają na smukłych i sprężystych, czarnych ogonkach, z którymi znakomicie korespondują ciemne nerwy, wyraziście odznaczające się na rewersie blaszki. Połączenie stonowanej zieleni i czarnych akcentów daje elegancki i wytworny efekt, a jednocześnie wprowadza tropikalny klimat, dzięki czemu alokazja 'Black Zebrina' będzie wspaniałą roślinną ozdobą każdego wnętrza.

Walory alokazji 'Black Zebrina':

  • długie, kruczoczarne ogonki liściowe
  • eleganckie, mocno wydłużone, wąskie i strzałkowate liście
  • ciemnozielona barwa liści
  • smukła i strzelista sylwetka
  • niezwykła ozdoba wnętrz
  • rarytas dla kolekcjonerów

Pielęgnacja alokazji

Alokasia preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Stanowisko powinno być jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina najlepiej czuje się w temperaturze około 18-21 st.C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej delikatne zraszanie miękką wodą. Rośliny nie można przelać, ani przesuszyć. W okresie zimowym podlewanie należy znacznie ograniczyć. Od wiosny do jesieni alokazię zasilamy co dwa tygodnie nawozem do roślin o ozdobnych liściach. Młodsze rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża.onka w doniczce o średnicy 19 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 60 cm

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alocasia 'Black Zebrina'

Alocasia 'Black Zebrina'

Zjawiskowa odmiana alokazji o smukłych, długich, kruczoczarnych ogonkach liściowych i zielonych, strzałkowatych liściach z ciemnym rysunkiem nerwów. Rarytas!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty