Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Hoya endauensis Hoja

Cena: 44,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produktB B

Pytanie o Produkt

Hoya endauensis Hoja

Unikatowa, miniaturowa hoja z Malezji o mięsistych, drobnych liściach z pofalowanym brzegiem. Urzeka niewielkim wzrostem i efektowymi, pomarańczowo - czerwonymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya endauensis - kolekcjonerska o pofalowanych liściach

Hoya endauensis to rzadki w uprawie domowej gatunek, który został odkryty w 1985 roku w Malezji. Nazwa gatunkowa pochodzi od rzeki Endau, nad którą roślina została znaleziona. Jest tropikalnym, epifitycznym pnączem o niewielkich rozmiarach i dość powolnym wzroście, które będzie cennym okazem w kolekcjach roślin. Urzeka miniaturowymi, wręcz drobnymi, zielonymi liśćmi, które osiągają zaledwie 2 – 3 cm długości. Są one mięsiste, twarde, a swoje niewielkie rozmiary rekompensują z przepychem ozdobnie pofalowanymi brzegami. Młode liście mają czerwone rumieńce, jednak w trakcie dojrzewania zmieniają barwę na zieloną. Kwitnienie w uprawie domowej jest trudne, ale warto czekać na piękne, intensywnie pomarańczowe kwiaty z czerwoną koroną. Hoya endauensis nie należy do najłatwiejszych w uprawie, nie jest polecana dla początkujących, gdyż jej powolny wzrost i długi okres aklimatyzacji może szybko zniechęcić do jej uprawy. To zdecydowanie roślina dla cierpliwych, ponieważ ma większe wymagania niż inne hoje. Zaleca się jej uprawę w mini szklarenkach lub szklanych, odpowiednio wietrzonych pojemnikach, gdzie można zapewnić jej iście tropikalne warunki, czyli bardzo wysoką wilgotność powietrza i temperaturę nawet 30°C.

Walory Hoya endauensis:

  • pokrój pnący lub przewieszający się
  • niewielkie rozmiary
  • miniaturowe liście
  • ozdobne falowania na brzegach liści
  • atrakcyjne, pomarańczowo - czerwone kwiaty
  • gatunek kolekcjonerski, rzadki w sprzedaży

Uprawa Hoi endauensis

Hoya endauensis potrzebie bardzo wysokiej wilgotności powietrza, dlatego zaleca się uprawę w małych szklarenkach. Preferuje stanowisko ciepłe z dużą ilością rozproszonego światła. Dość dobrze znosi suszę , jednak nie powinno się doprowadzić do całkowitego przesuszenia podłoża. Jest natomiast bardzo wrażliwa na zastój wody i przelanie, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Najlepiej rośnie w przyciasnych pojemnikach, prowadzona przy podporach lub w formie zwisającej. W okresie od wiosny do późnego lata zasilamy nawozem do roślin kwitnących.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Kolor kwiatów pomarańczowy
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya endauensis Hoja

Hoya endauensis Hoja

Unikatowa, miniaturowa hoja z Malezji o mięsistych, drobnych liściach z pofalowanym brzegiem. Urzeka niewielkim wzrostem i efektowymi, pomarańczowo - czerwonymi kwiatami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty