Drodzy Klienci, informujemy, że w dniach od 28 do 31 maja wystąpią zmiany w dostawach Waszych zamówień. 29.05 oraz 31.05 realizujemy wysyłkę akcesoriów i podłoży. Od 3.06 realizujemy wysyłkę wszystkich produktów zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.

Epipremnum pinnatum 'Variegata'

Cena: 69,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Epipremnum pinnatum 'Variegata'

Tropikalne pnącze o dużych, głęboko powcinanych liściach i biało – zielonym ubarwieniu. Atrakcyjna odmiana dla miłośników form variegata.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Epipremnum 'Variegata'

Epipremnum pinnatum to tropikalne pnącze o długich pędach z bardzo atrakcyjnymi, błyszczącymi liśćmi. Początkowo mają one wydłużony, sercowaty kształt i są całobrzegie, a w miarę wzrostu rośliny kolejne liście stają się lancetowate o wydłużonym kształcie, przy czym w blaszce pojawiają się pojedyncze dziurki oraz głębsze wcięcia, aż docelowo liście stają się głęboko powcinane aż do nerwu głównego.

Forma variegata cechuje się licznymi białymi odbarwieniami w kształcie drobnych plamek, cętek, dużych białych plam, aż do połowicznego, a nawet całkowitego braku chlorofilu na niektórych liściach. Białe odbarwienia efektownie kontrastują z zielenią i mieszają się z nią w różnym stopniu, dając miętowo - szare lub jasnozielone odcienie. Każdy liść jest niepowtarzalnie wybarwiony, dlatego obserwacja nowo rozwijających się liści budzi zawsze dużo emocji i przynosi wiele niespodzianek. Wzrost formy variegata jest wolniejszy niż u formy zielonolistnej, a liście docelowo osiągają mniejsze rozmiary.

 Dzięki obecności jasnych tonów Epipremnum pinnatum Variegata wspaniale rozświetli wnętrza i doda im świeżości, jednocześnie wnosząc tropikalny klimat. Roślina wpisuje się zarówno w wystrój wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Może być uprawiana jako roślina wisząca oraz pnąca. Dla pięknego i wyrazistego wybarwienia będzie potrzebowała dużo rozporoszonego światła. Warto pamiętać, że epipremnum należy do roślin toksycznych dla zwierząt i ludzi, dlatego zaleca się ostrożność w jej uprawie.

Walory Epipremnum pinnatum Variegata:

  • efektowne, biało-kremowe, nieregularne przebarwienia
  • nieprzewidywalność wybarwienia
  • pokrój pnący lub kaskadowy
  • rozjaśnia optycznie wnętrza
  • małe wymagania i łatwość w uprawie
  • rarytas dla kolekcjonerów
  • modna forma variegata

Wymagania Epipremnum:

Epipremnum uwielbia miejsca jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Podłoże powinno być żyzne, próchniczne, przepuszczalne, delikatnie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Ze względu na pstrokate liście roślinę zasilamy co drugie podlewanie nawozem do roślin o ozdobnych liściach, stosując połowę dawki. Epipremnum można przycinać, regulując w ten sposób jego wielkość oraz kształt.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko jasne lub ocienione
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

2 Recenzje dla "Epipremnum pinnatum 'Variegata'"

Piękna

Jolanta R 2022-10-16

Bardzo lubię tą roślinę: jest niekłopotliwa i piękna zarazem. Sadzonka dotarła nieco osłabiona, ale doszła do siebie po kilku dniach. Wspaniałe duże dobrze wybarwione liście, grube pędy, korzenie w sumie ok (mało rozrośnięte). Polecam

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Epipremnum

Magdalena J 2022-10-11

Piękna, okazała roślina, ładnie wybarwiona. Trochę bałam się zamawiać rośliny przez internet , załoga zielonego parapetu spisała się na medal - roślinki dotarły w doskonałym stanie. Dziękuję

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Epipremnum pinnatum 'Variegata'

Epipremnum pinnatum 'Variegata'

Tropikalne pnącze o dużych, głęboko powcinanych liściach i biało – zielonym ubarwieniu. Atrakcyjna odmiana dla miłośników form variegata.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty