Monstera adansonii var. laniata

Cena: 44,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!B B

Pytanie o Produkt

Monstera adansonii var. laniata

Monstera adansonii var. laniata to pnącze o perforowanych liściach w kolorze soczystej zieleni. Szybkie tempo wzrostu, proste w uprawie. Idealne do podwieszanej doniczki.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Monstera laniata - perforowana 

Monstera adansonii var. laniatato botaniczna odmiana popularnej Monstery adansonii. Charakteryzują ją wydłużone, ostro zakończone liście z „dziurami”. Jej blaszki liściowe są węższe, niż w przypadku Monstery adansonii ‘Monkey Mask’, natomiast o wiele mniejsze niż u modnej Monstery deliciosy. Monstera adansonii var. laniata pochodzi z tropikalnych rejonów Południowej i Środkowej Ameryki, gdzie pełza po podłożu w poszukiwaniu podpory po której mogłaby się wspiąć i zażyć słońca. Kiedy już odnajdzie pień drzewa, to rozrasta się bardzo inwazyjnie, w czym pomagają jej korzenie powietrzne, które wczepiają się w korę. Tendencje Monstery adansonii var. laniata do wspinania się po drzewach możemy wykorzystać w naszych domach i zapewnić jej palik, aby mogła rosnąć szybciej i wytwarzać większe liście. Nieregularne perforacje na przyrostach Monstery adansonii var. laniata przypominają dziury w serze, dlatego często nazywa się ją  ‘Swiss cheese plant’. Jednak lepiej nie kojarzyć tej rośliny z jedzeniem, ponieważ zawiera ona kryształki szczawianu wapnia, który jest niebezpieczny zarówno dla człowieka, jak i dla zwierząt domowych.

Walory Monstery adansonii var. laniata:

  • strzałkowate, perforowane liście
  • pnąca natura
  • jednolity odcień soczystej zieleni
  • roślina cienioznośna
  • niewymagająca uprawa

Pielęgnacja i uprawa Monstery adansonii var. laniata

Monstera  jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. W swoim naturalnym środowisku najczęściej można ją zaobserwować w miejscach ocienionych. Jednak należy pamiętać, że w tropikalnej dżungli pomimo ocienionego miejsca dociera do niej znacznie więcej słońca niż w naszych warunkach, dlatego w domu najlepiej znaleźć dla niej miejsce o jasnym, rozproszonym świetle (np. okno wschodnie lub zachodnie). Monstera źle znosi bezpośrednie, palące, południowe słońce - może ono poparzyć jej liście. Z kolei ulokowanie monstery na zbyt ciemnym stanowisku poskutkuje spowolnionym wzrostem i małym rozmiarem liści oraz wydłużonymi ogonkami liściowymi, które będą próbowały wyciągać się w stronę słońca. W okresie zimowym warto doświetlać monsterę odpowiednimi żarówkami, które wspomogą zachowanie witalności tej pięknej rośliny. Gatunek ten nie toleruje nadmiaru wody, dlatego roślinę podlewamy dopiero w momencie, gdy podłoże jest zupełnie suche. Do uprawy najlepsza będzie ziemia lekka, przepuszczalna oraz żyzna. Odpowiednim klasycznym podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu, podłoże specjalistyczne SERAMIS® lub podłoże nowej generacji GEOMIN. Jeśli chcemy skomponować własną mieszankę, to w znacznej części powinna ona składać się z elementów rozluźniających podłoże, czyli perlitukeramzytuchipsów kokosowych czy mchu spaghnum. Najlepiej przesadzać monsterę dopiero kiedy korzenie zaczną wypełniać znaczną część doniczki – młode egzemplarze raz w roku, a starsze raz na około 2 lata. Monstera bardzo dobrze odnajduje się w uprawie hydroponicznej. Monstera jest rośliną tropikalną i uwielbia dużą wilgotność powietrza (od 50% wzwyż), którą można osiągnąć przy pomocy nawilżacza. Liście zaleca się regularnie przecierać wilgotną ściereczką w celu usunięcia zgromadzonego kurzu, w ten sposób będzie roślinie łatwiej przeprowadzić proces fotosyntezy. Monsterę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych. Jeśli w okresie jesienno-zimowym doświetlamy roślinę, to nie należy rezygnować z nawożenia. Monsterę łatwo rozmnożyć ucinając zdezynfekowanym sekatorem fragment łodygi z korzeniem powietrznym i węzłem, a następnie umieszczając go w wodzie z dodatkiem węgla aktywnego. Swoje szanse na szybkie ukorzenienie można podnieść wykorzystując do tego celu ukorzeniacz zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.     

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Monstera adansonii var. laniata

Monstera adansonii var. laniata

Monstera adansonii var. laniata to pnącze o perforowanych liściach w kolorze soczystej zieleni. Szybkie tempo wzrostu, proste w uprawie. Idealne do podwieszanej doniczki.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty