Jak chronimy rośliny przed chłodem? Bezpieczna wysyłka z ogrzewaczem  Sprawdź

Alocasia 'Ivory Coast' Alokazja

Cena: 34,99 zł


2-A-06-03491-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Alocasia 'Ivory Coast' Alokazja

Alokazja ‘Ivory Coast’ to kolekcjonerski rarytas o pięknych bladozielonych liściach z kontrastowym unerwieniem. Smugi na różowych łodyżkach dodają jej uroku. Roślina na stanowisko o rozporoszonym świetle słonecznym.   

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Alokazja 'Ivory Coast' -unikatowa

Alokazja ‘Ivory Coast’ to wyjątkowa roślina o wybitnie stonowanym, subtelnym odcieniu liści. W warunkach domowych osiąga średnią wysokość – około 60 cm. Największą ozdobą tej odmiany są owalne, ostro zakończone liście osadzone na długich ogonkach. Dodatkowy walor rośliny stanowi kolor blaszki liściowej, który przypomina rozbieloną zieleń z połyskującą poświatą. Łodygi przybierają kontrastowy, jasnoróżowy odcień z brązowymi, nieregularnymi smugami. Dorosła roślina wykształca jasne, wyraźnie zarysowane nerwy, pierzaście rozłożone na powierzchni blaszki. Metaliczny połysk w połączeniu z bladym odcieniem zieleni powoduje, że liść Alokazji ‘Ivory Coast’ wygląda jakby był delikatnie półtransparentny, co czyni ją oryginalną dekoracją każdego wnętrza. Alokazja ‘Ivory Coast’ to kolekcjonerska roślina, trudno dostępna w sprzedaży – gratka dla każdego miłośnika alokazji.

Walory Alokazji 'Ivory Coast':

  • efektowny metaliczny połysk na powierzchni liści
  • kolorystyka subtelnej, rozbielonej zieleni
  • atrakcyjne, różowe ogonki liściowe
  • kolekcjonerski rarytas

Pielęgnacja alokazji

Alokazja preferuje gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu lub podłoże specjalistyczne SERAMIS®. Stanowisko powinno być jasne, jednak nie bezpośrednio nasłonecznione. Roślina najlepiej czuje się w temperaturze około 18-21 st.C. Uwielbia dużą wilgotność powietrza, dlatego konieczne jest jej delikatne zraszanie miękką wodą. Rośliny nie można przelać, ani przesuszyć. W okresie zimowym podlewanie należy znacznie ograniczyć. Od wiosny do jesieni alokazię zasilamy co dwa tygodnie nawozem do roślin o ozdobnych liściach. Młodsze rośliny przesadzamy wiosną każdego roku, u starszych okazów wystarczy wymienić wierzchnią warstwę podłoża.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści zielony
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód G -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Alocasia 'Ivory Coast' Alokazja

Alocasia 'Ivory Coast' Alokazja

Alokazja ‘Ivory Coast’ to kolekcjonerski rarytas o pięknych bladozielonych liściach z kontrastowym unerwieniem. Smugi na różowych łodyżkach dodają jej uroku. Roślina na stanowisko o rozporoszonym świetle słonecznym.   

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.

seramis.jpg