Marcgravia sintenisii

Cena: 39,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie


Pytanie o Produkt

Marcgravia sintenisii

Marcgravia sintenisii to wielobarwna roślina kolekcjonerska, którą można kupić w sklepie internetowym Zielony Parapet. Doskonale nadaje się do wiwariów, terrariów, paludariów i witryn.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Marcgravia sintenisii – rośliny kolekcjonerskie do terrariów i witryn

Marcgravia sintenisii to wielobarwne pnącze o oryginalnym pokroju, porastające pnie drzew w lasach deszczowych Ameryki Środkowej. Jej specyficzny sposób wspinania się po podporach przywodzi na myśl Monsterę dubię – Marcgravia również ciasno je oplata, prezentując regularne, dachówkowate ułożenie eliptycznych listków. Nazwana na cześć swojego odkrywcy, niemieckiego przyrodnika Georga Marggrafa, ta fascynująca roślina nie bez powodu bywa nazywana „tęczową” – jej dodatkowy walor stanowi zmienne wybarwienie liści, które warunkuje zarówno ich wiek, jak i natężenie światła. Nowe przyrosty cieszą oczy delikatnym, przywodzącym na myśl rumieniec, czerwono-różowawym odcieniem, który w miarę ich dojrzewania przechodzi stopniowo w soczystą, a następnie bardziej stonowaną zieleń. Rozrastając się, Marcgravia tworzy wielobarwne kaskady gontowo układających się liści, dzięki czemu będzie stanowić oryginalną ozdobę wiwariów, terrariów, paludariów i witryn. Pięknie prezentuje się też w wiszących donicach.

Walory Maecgravii sintenisii:

  •  oryginalne wybarwienie liści płynnie przechodzące od czerwieni, przez żółć aż po zieleń, co daje efekt tęczowej kaskady
  •  idealna do wiwariów, terrariów, paludariów i witryn
  •  doskonale prezentuje się również w wiszącej donicy
  •  kolekcjonerski unikat

Wymagania i pielęgnacja Marcgravii sintenisii:

Marcgravia sintenisii preferuje stanowisko z rozproszonym światłem lub półcieniste. Roślina wymaga wysokiej wilgotności powietrza (80%). Znosi temperatury od 22 do 28 stopni Celsjusza. Ponieważ jej podłoże powinno być przepuszczalne, a jednocześnie utrzymywać lekką wilgotność, odpowiednie będzie podłoże uniwersalne ZP. Należy pilnować, by pozostawało stale lekko wilgotne, nie powinno się dopuszczać do całkowitego przesychania podłoża, czy przelania rośliny. Woda powinna być letnia, miękka lub przegotowana i odstała. Roślinę można dokarmiać nawozem do roślin zielonych lub nawozem do roślin o ozdobnych liściach połową dawki zalecanej przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Marcgravia sintenisii

Marcgravia sintenisii

Marcgravia sintenisii to wielobarwna roślina kolekcjonerska, którą można kupić w sklepie internetowym Zielony Parapet. Doskonale nadaje się do wiwariów, terrariów, paludariów i witryn.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

seramis.jpg