Bezpieczna wysyłka roślin w okresie zimowym? TAK ale tylko z ogrzewaczem! Sprawdź

Maranta 'No ID' ('Noid')

Cena: 54,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-12-04334-NA-K3

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Maranta 'No ID' ('Noid')

Maranta leuconeura ‘No ID’ to kolekcjonerska odmiana maranty o sinozielonych, rozmytych nerwach. W nocy składa liście w geście modlitwy. Bezpieczna dla zwierząt. Szybkorosnąca roślina do cienia.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Maranta 'Noid' - unikat!

Maranta leuconeura ‘No ID’ to hybryda o tajemniczej nazwie odmianowej, która może wskazywać na wyczerpane zasoby kreatywności jej twórcy. Jednak najwyraźniej roślinie zupełnie to nie przeszkodziło w zdobyciu rozgłosu i trafieniu na listę chciejstw wielu miłośników marant. Wybarwienie tej maranty zależy w dużej mierze od ilości słońca, które do niej dociera. Przy odpowiednim oświetleniu blaszka liściowa osiąga kontrastowe wybarwienie, które składa się z trzech odcieni chłodnej zieleni. Nerwy są najjaśniejsze i rozchodzą się pierzaście na boki. Środek przybiera odcień ciemniej zieleni, wpadającej w czerń. Natomiast brzegi liści dla odmiany mają odcień chłodnej, srebrnej zieleni. Jasne nerwy na tle ciemnej, aksamitnej blaszki sprawiają wrażenie fluorescencyjnych. Może nawet świecą w ciemności? Któż to wie. Maranty znane są z niespotykanej właściwości składania swoich liści w górę w wieczornych porach dnia. Ten spektakularny efekt uzyskują dzięki specyficznemu łączeniu, które znajduje się między blaszką liściową, a ogonkiem. Mówi się również, że maranta wtedy „tańczy” lub się „modli”. Jedna z teorii zakłada, że jest to reakcja na zmniejszoną ilość słońca. Roślina wypuszcza mocno pozwijane w rurkę nowe liście, które powoli się rozwijają, co może być spowodowane potrzebą naturalnej ochrony przed szkodnikami, które mają utrudniony dostęp do najmłodszych części liści, najbardziej dla nich atrakcyjnych.  Jej naturalnym środowiskiem są lasy deszczowe Środkowej i Południowej Ameryki. Maranta leuconeura ‘No ID’ jest bezpieczna dla zwierząt.

Walory Maranty leuconeura ‘No ID’:

  • szybki wzrost
  • kontrastowe wybarwienie liści
  • możliwość prowadzenia na podporze lub w formie zwisającej
  • roślina wieczorami składa liście ku górze
  • bezpieczna dla zwierząt

Pielęgnacja i uprawa Maranty leuconeura ‘No ID’:

Maranty to rośliny, które lubią podwyższoną wilgotność powietrza oraz stale wilgne podłoże, dlatego warto nabyć nawilżacz powietrza, który spełni jeden z tych warunków. Optymalna wilgotność powietrza dla maranty to około 60-70%. W naturalnym środowisku podłoże maranty obfituje w zbutwiałe liście i resztki materii organicznej, dlatego w warunkach domowych zaleca się aby podłoże składało się głównie z kompostu, wzbogaconego worm castings i lekko rozluźnionego perlitem. Gotowa mieszanka idealna dla marant to podłoże wilgociolubne Zielonego Parapetu. Można również z powodzeniem zastosować specjalistyczne podłoże SERAMIS lub podłoże nowej generacji GEOMIN. Maranty świetnie radzą sobie w hydroponice. Właściwym nawozem będzie nawóz do roślin o ozdobnych liściach bądź nawóz do roślin zielonych. Suche, brązowe końcówki mogą być reakcją na zbyt niską wilgotność powietrza. Żółknięcie liści zaś najczęściej oznacza przelanie, ale zanim postawi się diagnozę warto sprawdzić jak wyglądają korzenie. Marantę można ulokować w łazience z oknem, bądź doświetleniem ze względu na podwyższoną wilgotność powietrza.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 30-50 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów biały
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód I -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Maranta 'No ID' ('Noid')

Maranta 'No ID' ('Noid')

Maranta leuconeura ‘No ID’ to kolekcjonerska odmiana maranty o sinozielonych, rozmytych nerwach. W nocy składa liście w geście modlitwy. Bezpieczna dla zwierząt. Szybkorosnąca roślina do cienia.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Jak zabezpieczamy rośliny przed chłodem w sezonie zimowym?

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest odpowiednio do kubatury przesyłki.

  • Przy dodatnich temperaturach zaizolujemy roślinę przed chłodem ekologicznym materiałem.
  • W zakresie temperatur 0 do -10°C zastosujemy izolację przed chłodem oraz dodamy ogrzewacz wytwarzający ciepło wewnątrz paczki.
  • Podczas mroźnych dni oraz przy temperaturze poniżej -10°C wstrzymujemy wysyłkę i czekamy na poprawę warunków atmosferycznych. Czas realizacji zostaje wówczas wydłużony.