Wysyłka roślin w sezonie zimowym? TAK dla dostaw z Zielonym Parapetem! Dowiedź się więcej, jak zabezpieczamy nasze rośliny w mroźne dni. Sprawdź → 

Hoya parviflora 'Splash' Hoja

Cena: 99,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

Ta cena jest najniższa

2-B-12-04692-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Hoya parviflora 'Splash' Hoja

Atrakcyjne pnącze domowe. Hoja o welurowych, niewielkich liściach i urzekających, kremowo-żółtych kwiatach z czerwonym rumieńcem. Rzadki w sprzedaży rarytas!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Hoya parviflora 'Splash' -nakrapiana  

Hoya parviflora to piękny i cenny gatunek odkryty ponad 100 lat temu na Sumatrze. Mimo ponad wiekowego funkcjonowania jako oznaczony gatunek, hoja ta nadal należy do cenionych i rzadkich w sprzedaży oraz szybko rozchwytywanych rarytasów. Ze względu na podobne brzmienie nazw, bywa często mylona z bardziej dostępnym, zupełnie odrębnym gatunkiem - Hoya parviflora. W naturze występuje w Indonezji, gdzie porasta drzewa jako epifit. Długie, cienkie, wijące się i elastyczne pędy są skąpo rozgałęzione i słabo ulistnione oraz pokryte krótkimi, szorstkimi, włoskami. Miejscowo zaopatrzone są w korzenie czepne, za pomocą których roślina przyczepia się do podłoża. Podłużno - eliptyczne liście o długości 1,2 – 1,7 cm i szerokości ok. 1 cm osadzone są na krótkich ogonkach, a ich blaszka pokryta jest gęsto drobnymi, krótkimi włoskami, co nadaje im welurowej faktury. Spodnia strona liści jest jaśniejsza, niemal mlecznozielona. U odmiany 'Splash' dodatkowo liść zdobiony jest nieregularnie usianymi, białymi plamkami. Hoya parvifolia rozkwita baldachami złożonymi z 15 - 20 kremowo-żółtych kwiatów o średnicy 7 mm, ozdobionych czerwonym rumieńcem. Płatki są jajowate z końcówkami zakrzywionymi do tyłu, a ich brzegi pokryte drobnymi włoskami. Kolor i kształt kwiatów jest nieco podobny do kwiatów Hoya lacunosa, jednak liście i pędy przypominają bardziej gatunki z rodzaju Dischidia. Hoya parvifolia z pewnością ucieszy wszystkich hojomaniaków i kolekcjonerów rzadkich roślin, przy czym nie jest nadmiernie wymagająca w uprawie. Może być prowadzona w formie pnącej przy podporach lub w wiszących pojemnikach.

Hoya parvifolia - walory:

  • pnący pokrój
  • ozdobne, skórzaste liście z welurową powierzchnią i kremowym nakrapianiem
  • kremowo-żółte kwiaty z czerwonym rumieńcem
  • subtelny słodki zapach kwiatów
  • gatunek kolekcjonerski, rzadko spotykany w sprzedaży, forma nakrapiana 

Hoya parvifolia - pielęgnacja (wymagania)

Hoya jest mało kłopotliwa w uprawie oraz odporna na szkodniki i choroby. Potrafi znieść wiele zaniedbań, jednak aby nie narażać jej na niepotrzebny stres, warto zadbać o odpowiednie warunki uprawy. Preferuje stanowisko z dużą ilością rozproszonego światła. Jest bardzo podatna na przypalenia, więc niewskazane jest dla niej miejsce na bezpośrednim słońcu. Najlepiej czuje się w temperaturze 15 °C do 25 °C  i przy wysokiej wilgotności powietrza. Lubi zraszanie. Hoja nie toleruje nadmiaru i zastoju wody, dlatego doniczka powinna mieć sporo otworów odpływowych, a podłoże musi być przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Odpowiednim podłożem jest podłoże uniwersalne Zielonego Parapetu. Latem podlewa się hoję obficie i regularnie, ale podłoże musi przeschnąć miedzy kolejnym podlewaniem. Zimą podlewa się oszczędne, tak aby nie dopuścić do wiotczenia liści. W okresie wegetacji hoję zasila się raz w tygodniu nawozem do roślin kwitnących lub storczyków, stosując połowę zalecanej dawki. Hoja jest wrażliwa na zmianę miejsca. Nie powinno się jej przestawiać zwłaszcza przed i w czasie kwitnienia, gdyż może to spowodować opadanie kwiatów i pąków. Najlepiej rośnie i wygląda uprawiana przy podporach albo w zawieszonych doniczkach.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość powyżej 100 cm
Wymagania wodne średnie
Kolor liści wielobarwny
Kolor kwiatów kremowe
Trudność uprawy dla amatorów
Pokrój pnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłód H -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hoya parviflora 'Splash' Hoja

Hoya parviflora 'Splash' Hoja

Atrakcyjne pnącze domowe. Hoja o welurowych, niewielkich liściach i urzekających, kremowo-żółtych kwiatach z czerwonym rumieńcem. Rzadki w sprzedaży rarytas!

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty

Paczka z roślinami wypełniana jest papierowymi materiałami o różnej gradacji, które izolują delikatną zwartość przesyłki od chłodu przenikającego z otoczenia. Przy temperaturach poniżej 0°C do przesyłek z roślinami dodajemy tzw. heatpack (ogrzewacz) wytwarzający ciepło. Podnosi on  temperaturę wewnątrz paczki i chroni roślinę przez przemarznięciem. Ilość ogrzewaczy dostosowana jest  odpowiednio do kubatury przesyłki.

Więcej szczegółów  tutaj

seramis.jpg