Calathea majestica 'White Star' Kalatea

Cena: 59,99 zł


Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Ta cena jest najniższa

2-C-14-00572-NA-K4

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Calathea majestica 'White Star' Kalatea

Calathea majestica ‘White Star’ to nietuzinkowa roślina doniczkowa ceniona przede wszystkim ze względu na fantastyczne, zielone liście zdobione białymi paseczkami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Porady tajniki w uprawie roślin egzotycznych

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Zdjęcia wysyłanych roślin

Podobne produkty

Więcej informacji

Kalatea 'White Star' -biało różowa, pasiasta

Calathea majestica 'White Star' to nietuzinkowa roślina doniczkowa ceniona przede wszystkim ze względu na fantastyczne ulistnienie. Roślina naturalnie występuje w tropikalnych lasach Ameryki Południowej i Środkowej. Odmiana charakteryzuje się umiarkowanym tempem wzrostu, osiągając ostatecznie 40–60 cm wysokości. Dekoracyjne liście najjaśniejszej odmiany kalatei osadzone są na smukłych ciemnozielonych pędach. Spektakularnie udekorowane blaszki liściowe wyglądają jakby zostały ręcznie pomalowane niewielkim pędzlem. Błyszczące, ciemnozielone liście pokrywają wyraziste białe paski. Wzdłuż liścia przebiega intensywnie zielony nerw z jasną, cienką jak nitka smużką. Czasem zdarza się, że wierzchnią stronę blaszki liściowej pokrywa subtelny różowy rumieniec. Spód liścia jest purpurowo-czerwony. Kalatea to roślina aktywnie reagująca na światło. Kiedy robi się ciemno, zamyka swe liście, by ponownie otworzyć je wraz z pojawieniem się pierwszych promieniami wschodzącego słońca. Wystarczy spojrzeć na pełne wdzięku liście, by przekonać się, że Calathea 'White Star' będzie absolutną gwiazdą wśród roślin zdobiących niejedno mieszkanie.

Walory kalatei 'White Star'

  • cudowny, wzniesiony pokrój
  • duże, dekoracyjne liście w zielono-białe paseczki
  • roślina oczyszczająca powietrze

Wymagania i pielęgnacja kalatei 

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Odpowiednim podłożem dla kalatei jest mieszanka podłoża dla roślin wilgociolubnych z dodatkiem (20%-40%) perlitu lub keramzytu lub Seramisu. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub  nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Opis

Miejsce/stanowisko rozproszone światło
Docelowa wysokość 50-100 cm
Wymagania wodne wysokie
Kolor liści wielobarwny
Trudność uprawy dla zaawansowanych
Pokrój kępiasty
Kategoria odporności na chłód J -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

1 Recenzje dla "Calathea majestica 'White Star' Kalatea"

kochają ją wszystkie robale

Marta K 2023-04-26

miałam kilka sadzonek mniejszych większych od ZP i ze zwykłych sklepów - uwielbiają ją wszystkie robale ziemiórki, mszyce, wełnowce, wciornastki... co ja się nie nawalczyłam... mam/miałam kilka odmian clatheai ale white star jest wybitna, za sucho pojawią się od razu suche brzegi, robale plamy i zwijanie, odrobinę za dużo wody pleśń albo inny grzyb, za mało słońca za dużo roślina odstawia dramę... jest piękna ale to jest okaz dla wytrwałych

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Ta opinia została zweryfikowana przez Zespół Zielonego Parapetu!

Napisz opinię

Calathea majestica 'White Star'  Kalatea

Calathea majestica 'White Star' Kalatea

Calathea majestica ‘White Star’ to nietuzinkowa roślina doniczkowa ceniona przede wszystkim ze względu na fantastyczne, zielone liście zdobione białymi paseczkami.

Zdjęcia wysyłanych roślin

Zdjęcia wysyłanych roślin

Kliknij, aby powiększyć

Podobne produkty