Aglaonema 'Osaka'

Cena: 54,99 zł

2-C-12-01038-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Osaka'

Odmiana o eleganckiej, subtelnej kolorystyce. Kremowy kolor liście przyozdobiony jest delikatnymi zielonymi akcentami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Osaka' -biało-zielona

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, iż jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. 

Aglonema 'Osaka', to odmiana pstrolistna, która zachwyca przede wszystkim jasnymi, dużymi szerokimi, lancetowatymi liśćmi z kontrastującymi zielonymi cętkami. Pstrokate wzory są nieregularne, mogą być na każdym liściu nieco inne oraz zajmować mniejszą lub większą powierzchnię. Najwyraźniej widać ich skupiska przy nerwie głównym oraz na obrzeżach liści. Kształt liścia jest wyraźnie zaznaczony charakterystycznym zielony marginesem o postrzępionej linii wewnętrznej. Pozostała cześć blaszki liściowej jest nieregularnie zielono- pstrokata, a jasne miejsca mogą przybierać barwę od białej przez kremową do jasnozielonej. Aglonema  ma zwarty i kępiasty  pokrój i dorasta do 50 cm wysokości. 

Walory Aglaonemy 'Osaka'

  • kremowo-zielone liście
  • pstrokate wzory na liściach
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej. Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 25-30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Aglaonema 'White Variegata'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Osaka'

Aglaonema 'Osaka'

Odmiana o eleganckiej, subtelnej kolorystyce. Kremowy kolor liście przyozdobiony jest delikatnymi zielonymi akcentami.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem