Aglaonema 'Siam Aurora'

Cena: 54,99 zł

2-C-12-01042-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Siam Aurora'

Piękna odmiana o liściach, w których dominuje ciemna zieleń i czerwone akcenty po brzegach oraz w środkowej części.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Siam Aurora'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo-Wschodniej Azji. Mimo, że jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Idealnie nadaje się dla osób, które w nieskomplikowany sposób chcą wprowadzić nieco koloru do domowego wnętrza.

Aglonema 'Siam Aurora' jest mniej znaną, barwną odmianą, która zachwyca przede wszystkim dużymi, szerokimi, lancetowatymi  liśćmi o osobliwym rysunku. Mają one wyraźnie zarysowane różowe marginesy, świetnie podkreślające kształt liścia oraz mocno zaznaczony, także na różowo, nerw główny. Różowe są również ogonki liściowe i łodyga. Blaszka liściowa, poza nerwem głównym, jest ciemnozielona z miejscowymi jaśniejszymi odbarwieniami. Kontrast ciemnej zieleni z różowymi liniami tworzy dość widowiskowy wygląd. Aglonema ma zwarty, kępiasty pokrój i dorasta do 50 cm wysokości.  

Walory Aglaonemy 'Siam Aurora'

  • zwarty, kępiasty pokrój
  • oryginalny wygląd
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa
  • zielono-różowe błyszczące liście

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12-13 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 25-35 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Aglaonema 'Siam Aurora'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówbiały
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Siam Aurora'

Aglaonema 'Siam Aurora'

Piękna odmiana o liściach, w których dominuje ciemna zieleń i czerwone akcenty po brzegach oraz w środkowej części.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem