Aglaonema 'Hollywood'

Cena: 59,99 zł

2-C-12-01226-NA-K4

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Aglaonema 'Hollywood'

Wyrazista i zachwycająca barwami aglonema o liściach w kolorze czerwono-zielonym z atrakcyjnym rysunkiem. Urzeka efektownym kontrastem kolorystycznym!

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Aglonema 'Hollywood'

Aglonema w naturze rośnie w lasach tropikalnych Środkowo -Wschodniej Azji. Mimo, iż jej naturalnym środowiskiem są wiecznie zielone lasy deszczowe, to świetnie przystosowuje się do warunków w naszych mieszkaniach. Jest łatwa w uprawie, odporna i mało wymagająca. Dodatkowo jest jedną z niewielu roślin o pstrych liściach, które poradzą sobie w gorszych warunkach oświetleniowych.

Aglonema 'Hollywood' jest wyrazistą i bardzo kontrastową barwowo odmianą. Zachwyca połączeniem różnych odcieni czerwieni z ciemną i głęboką zielenią. Liście są bardzo duże, szerokie, lancetowate i mają wyraźnie zaznaczony na czerwono nerw główny. Każdy liść jest wyjątkowy, niepowtarzalny i może być w różnym stopniu zabarwiony. Na niektórych liściach tworzy się wręcz ognista czerwień, inne mają jaśniejsze, różowe zabarwienie. Dodatkowym kontrastem są jasne ogonki liściowe. Końcówki liści lekko wywijają się do dołu. Kontrast ciemnej zieleni z czerwienią i jasnymi ogonkami tworzy efektowny wygląd. Aglaonema 'Hollywood' ma zwarty, kępiasty pokrój i jest średnio wysoką odmianą.

Walory Aglaonemy 'Hollywood'

  • atrakcyjny wzór
  • kontrastowa zielono-czerwona kolorystyka
  • duże, błyszczące liście
  • zwarty, kępiasty pokrój
  • łatwa, nieskomplikowana uprawa

Wymagania i pielęgnacja Aglaonemy

Aglonema preferuje stanowisko półcieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Dla uzyskania pięknego wybarwienia potrzebuje jednak większej ilości światła. Lubi miejsca ciepłe o temperaturze 20 – 25°C , w zimie zniesie temperaturę nieco niższą. Należy jej zapewnić przynajmniej  umiarkowaną wilgotność powietrza, zwłaszcza  latem, zamgławiając bądź zraszając liście. Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa temperatura, tym wyższa powinna być wilgotność powietrza. Jako roślina tropikalna źle znosi suszę, dlatego latem powinno się aglonemę podlewać obficie, najlepiej miękką wodą, natomiast zimą nieco oszczędniej.

Podłoże dla aglonemy powinno żyzne, próchnicze i przepuszczalne o odczynie lekko kwaśnym. Roślinę należy dokarmiać od wiosny do końca lata co 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. Ze względu na płaski system korzeniowy, aglonema lepiej czuje się w szerszych i niskich donicach. Nie lubi zmian miejsca i obracania. Wszystkie części rośliny zawierają toksyczny sok, który może wywoływać podrażnienia, dlatego prace pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny z doniczką to około 30-40 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Aglaonema

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liściwielobarwny
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Aglaonema 'Hollywood'

Aglaonema 'Hollywood'

Wyrazista i zachwycająca barwami aglonema o liściach w kolorze czerwono-zielonym z atrakcyjnym rysunkiem. Urzeka efektownym kontrastem kolorystycznym!

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem