Niższe koszty dostawy. Przesyłka już od 15,99 zł!  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Wstrzymanie wysyłek roślinnych ze względu na wysokie mrozy! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Cena: 19,99 zł

2-B-12-01265-NA-K3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Zielistka o silnie skręconych, szerokich liściach w jednolitym zielonym kolorze. Tworzy kopulastą i rozczochraną kępę. Urocza i mało wymagająca.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Zielistka 'Green Bonnie' -o spiralnych liściach

Zielistka to znana od dawna, wdzięczna roślina domowa. Jest nie tylko prosta w uprawie, ale również ma właściwości zdrowotne. Potrafi oczyszczać powietrze z substancji takich jak formaldehyd, ksylen, tlenek węgla, aceton, amoniak i metale ciężkie. Dodatkową umiejętnością rośliny jest zmniejszanie promieniowania elektromagnetycznego oraz wyłapywanie kurzu i bakterii z powietrza. Jest to gatunek rośliny z rodziny szparagowatych i pochodzi z nadmorskich obszarów Afryki Południowej i Azji.

Zielistka 'Green Bonnie' jest uroczą, a przy tym niewymagającą rośliną domową. Podobnie jak jej pasiasta dwubarwna kuzynka -zielistka 'Bonnie', urzeka charakterystycznymi, szerokimi, spiralnie skręconymi liśćmi. Różni się jednak kolorem, ponieważ liście 'Green Bonnie' są jednolicie zielone bez jakichkolwiek odbarwień i pasków. Osobliwe skręcanie się liści powoduje, że roślina nabiera nieco kopulastego kształtu. Tworzy gęstą kępę i sprawia wrażenie rozczochranej. Zielistka 'Green Bonnie' świetnie nadaje się do wiszących pojemników lub wyższych donic. W takiej aranżacji można wyeksponować jej kwitnące długie pędy oraz łukowato wygięte pędy rozłogowe z małymi pająkowatymi roślinami potomnymi, które z czasem tworzą efekt kaskady. Oprócz uprawy domowej, zielistkę można również użyć do letnich ogrodowych kompozycji w pojemnikach. Trzeba tylko pamiętać, żeby wystawić ją na zewnątrz dopiero po 15 maja, a wczesną jesienią zabrać do domu.

Walory zielistki 'Green Bonnie':

  • zielona barwa liści
  • silnie poskręcane szerokie liście
  • kopulaste, rozczochrane kępy
  • kaskadowy wzrost dzięki długim rozłogom
  • niewymagająca pielęgnacja

Wymagania i pielęgnacja zielistki

Zielistka preferuje stanowiska jasne. Niewskazane jest dla niej miejsce, gdzie dociera ostre, południowe słońce. Najlepszy będzie parapet okna o wystawie typowo wschodniej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Optymalna temperatura wzrostu to 18-20 st C. Podłoże powinno być żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Odpowiednie dla zielistki jest podłoże dla roślin wilgociolubnych z Zielonego Parapetu. Zielistkę podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa ziemi jest sucha. Zielistka lubi zraszanie przegotowaną, letnią wodą. Zasilamy co tydzień nawozem do roślin zielonych, stosując 1/4 dawki wskazanej przez producenta. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 12 cm. Wysokość rośliny mierzona razem z doniczką to około 25-30 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  Zielistka 'Atlantic'

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódI -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Chlorophytum comosum 'Green Bonnie' Zielistka

Zielistka o silnie skręconych, szerokich liściach w jednolitym zielonym kolorze. Tworzy kopulastą i rozczochraną kępę. Urocza i mało wymagająca.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem