Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Cena: 9,59 zł

15,99 zł brutto

2-B-07-01356-NA-K4

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Aksamitna kalatea o długich, lancetowatych i lekko pofalowanych liściach. Dwubarwne liście są z wierzchu zielone, a od spodu bordowe. Dorasta do 1 metra wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Kalatea falistolistna (K. aksamitna)

Kalatea falistolistna pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki Południowej. Jest gatunkiem dosyć wysokim i w uprawie pojemnikowej może osiągać ok. 1 metra wysokości. Ze względu na małe włoski, które pokrywają liście i łodygi, nazwana jest potocznie kalateą aksamitną. Nadają one roślinie miękkiego, aksamitnego wyglądu i przyjemnej w dotyku faktury. Jest piękną, elegancką ozdobą wnętrz i z powodzeniem może być wyeksponowana w pomieszczeniu jako soliter. Oprócz aksamitnego wyglądu, zachwyca dwubarwnymi liśćmi, które z wierzchu są ciemnozielone, a od spodu bordowe. Widowiskowo wygląda wieczorem, kiedy zmniejsza się natężenie światła. Składa wtedy liście pionowo, odsłaniając w całości ich bordowe rewersy. W tym samym kolorze są również długie ogonki liściowe, na których osadzone są wąskie, lancetowate i wydłużone liście. Charakterystyczne dla gatunku jest lekkie pofalowanie brzegów liści, co nadaje złudzenia zwiewności. W warunkach domowych Calathea rufibarba kwitnie rzadko, ale przy odrobinie szczęścia może nas zaskoczyć małymi żółtymi kwiatami, wyrastającymi u podnóża ogonków liściowych. Tworzy wysokie, ale zwarte kępy liści. Calathea rufibarba została nagrodzony przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze RHS nagrodą „Award of Garden Merit”.

Walory kalatei rufibarba

  • zielono-bordowe ubarwienie
  • dekoracyjne, lekko faliste liście
  • aksamitna w dotyku
  • odmiana wysoka
  • wyprostowany pokrój zwartej kępy
  • tropikalna ozdoba wnętrz

Wymagania i pielęgnacja kalatei 

Roślina lubi stanowisko jasne o rozproszonym świetle lub pół cieniste. Najlepiej usytuować ją w oknie od strony wschodniej. Przy takim położeniu będzie miała dostateczną ilość światła, aby odpowiednio wybarwić liście, a poranne słońce nie zrobi jej krzywdy. Warto pamiętać, że kalatea nie lubi przeciągów oraz gwałtownej różnicy temperatur.  Bardzo dobrze rozwija się przy dużej wilgotności powietrza oraz temperaturze w granicach 18-25°C. Liście należy codziennie zraszać letnią, przegotowaną wodą. Doniczkę warto ustawić na podstawce z wodą i kamyczkami. Kalatea pasiasta preferuje podłoże próchnicze, dobrze przepuszczalne, zdrenowane, o lekko kwaśnym odczynie. Ziemia powinna być stale wilgotna, ale nie mokra. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem typu biohumus lub nawozem do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.  Warto zmniejszyć o połowę dawkę zalecaną przez producenta.

Oferujemy sadzonkę w doniczce średnicy 7 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 15 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.

               Calathea Medallion

               

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość50-100 cm
Wymagania wodnewysokie
Kolor liściwielobarwny
Kolor kwiatówżółty
Trudność uprawydla zaawansowanych
Pokrójkępiasty
Kategoria odporności na chłódJ -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Calathea rufibarba Kalatea falistolistna

Aksamitna kalatea o długich, lancetowatych i lekko pofalowanych liściach. Dwubarwne liście są z wierzchu zielone, a od spodu bordowe. Dorasta do 1 metra wysokości.

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem