Odpowiednio zabezpieczamy rośliny przed chłodem! Zależnie od ich wrażliwości na zimno stosujemy różne sposoby!

 SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Pilea 'Pinokkio'

Cena: 11,99 zł

2-B-08-01398-NA-K2

Nowy produkt

Produkt jest obecnie wyprzedany.

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Pilea 'Pinokkio'

Pilea o filigranowych, okrągłych liściach oraz delikatnych pędach. Tworzy gęste, zielone poduchy z przewieszającymi się pędami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Pilea 'Pinokkio' 

Pilea 'Pinokkio' jest delikatną i subtelną rośliną o filigranowych liściach. Mimo pozornej kruchości, rozrasta się bujnie, tworząc gęstą, efektowną zieloną poduchę. Liście są maleńkie, okrągłe z delikatnie powcinanymi brzegami i mają lekko błyszczącą powierzchnię. Wyrastają na jasnych, cienkich i dość kruchych pędach. Początkowo 'Pinokkio' tworzy niskie, zwarte, kożuchowate poduchy. Rozrasta się jednak szybko, a po czasie delikatne pędy zaczynają się przewieszać, tworząc wertykalną subtelną przesłonę. Pileę 'Pinokkio' można prowadzić w formie swobodnej i pozostawić przewieszające się pędy, które ostatecznie osiągną długość ok. 30-40 cm. Można też ją systematycznie przycinać, utrzymując w ryzach formę zielonej poduchy. Efektownie wygląda posadzona w wysokich lub podwieszanych pojemnikach. Umieszczona w osłonkach w kształcie głowy może humorystycznie imitować bujną czuprynę. Jako młoda i nierozrośnięta nadmiernie roślina dobrze sprawdzi się w ogrodach w szkle oraz w terrarium.

Walory Pilea 'Pinokkio'

  • jednolita zielona barwa liści
  • filigranowe okrągłe liście
  • delikatne pędy
  • roślina płożąca lub przewieszająca się
  • do terrarium i ogrodów w szkle
  • niewymagająca w uprawie

Uprawa i wymagani pilea 'Pinokkio'

Preferuje stanowiska jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione i temperaturę 20 - 25 °C. Zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 10 °C. Jest tolerancyjna co do podłoża, ale powinno być ono przepuszczalne. Jako podłoża można użyć ziemi uniwersalnej i rozluźnić ją wermikulitem. Obowiązkowy jest drenaż na dnie doniczki. Lubi stałą wilgotność gleby, ale nie znosi zastoju wody i przelewania. Preferuje wysoką wilgotność powietrza i częste zraszanie. Co dwa tygodnie pileę należy dokarmić zmniejszoną dawką nawozu do roślin zielonych. W celu zagęszczenia rośliny, przycina się końcówki pędów.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 8 cm. Wysokość rośliny mierzona wraz z doniczką to ok. 10 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Pilea 'Pinokkio'

      

Opis

Miejsce/stanowiskorozproszone światło
Docelowa wysokość30-50 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pilea 'Pinokkio'

Pilea 'Pinokkio'

Pilea o filigranowych, okrągłych liściach oraz delikatnych pędach. Tworzy gęste, zielone poduchy z przewieszającymi się pędami.

 snowflake-512.png 

Wysyłka roślin w okresie jesienno-zimowym 

Jak zabezpieczamy rośliny przed zimnem?

Rośliny otulamy piankowym wypełnieniem izolującym przed wnikaniem chłodu. W przypadku spadków temperatur poniżej 0 st. C do paczki z wrażliwymi roślinami dodajemy specjalną saszetkę z substancją chemiczną wytwarzającą ciepło w pudełku i podnoszącą temperaturę wewnątrz paczki (tzw heatpack). Koszt heatpacka jest wliczony w średnią cenę przesyłek w okresie zimowym. Dodatkowo paczka z roślinami izolowana jest wewnątrz wypełnieniem z włóknistej pianki, która izoluje zawartość od chłodu wnikającego z zewnątrz. 

W jaki sposób dobieramy sposób zabezpieczenia roślin o różnej wrażliwości roślin na chłód? O tym przeczytasz tutaj

seramis.jpg

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem