Tradescantia cyanotis Trzykrotka somalijska

Cena: 6,99 zł

2-A-06-01439-NA-K2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Tradescantia cyanotis Trzykrotka somalijska

Sukulent o zielonych, gęsto owłosionych listkach. Blisko spokrewniony z trzykrotką, a tym samym łatwy w uprawie i niekłopotliwy. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Więcej informacji

Trzykrotka somalijska (syn. Cyanotis somaliensis)

Cyanotis somalijski jest gatunkiem endemicznym, który w naturze rośnie w Somalii i w innych krajach Afryki Zachodniej. Jest sukulentem o płożącym pokroju i chociaż jest blisko spokrewniony z trzykrotką, ma od niej bardziej mięsiste liście i nieco inne wymagania. Ze względu na osobliwy i uroczy, futerkowy wygląd liści, nazywany jest pieszczotliwie „Kocimi uszkami”. Wykształca dwa rodzaje pędów – dłuższe, kwitnące, z tendencją do płożenia się i krótkie pędy niekwitnące. Pędy są gęsto porośniete podłużnie lancetowatymi, bezogonkowymi liśćmi o długości 4 cm. Mają one zielono-fioletowe zabarwienie i są pokryte na brzegach gęstymi, białymi włoskami. Ta osobliwa cecha sprawia, że roślina wygląda jak miękkie pluszowe futerko. Zakwita niebiesko-fioletowymi małymi kwiatami o średnicy 5 mm, które wyrastają z kątów liści podsadkowych. Choć kwiatostany są niewielkie, to zachwycają puszystym, włoskowatym wyglądem. Cyanotis somalijski rośnie umiarkowanie szybko i dorasta do 12 cm wysokości oraz 50 cm szerokości. Znakomicie wygląda w wysokich lub podwieszanych pojemnikach, wówczas pędy mogą swobodnie się przewieszać. Roślina otrzymała „ Award of Garden Merit” nadawaną przez Royal Horticultural Society.

Walory Trzykrotki Somalijskiej

  • futrzane liście z włoskami na brzegach
  • pokrój zwisający lub płożący
  • urocze włoskowate niebieskie kwiaty
  • roślina na słoneczne stanowiska
  • łatwa w uprawie

Wymagania i pielęgnacja cyanotisa somalijskiego:

Mimo dużego pokrewieństwa z trzykrotką, cyanotis wymaga uprawy i pielęgnacji jak sukulent. Preferuje stanowiska dobrze oświetlone, słoneczne. Przy zbyt małej ilości światła, roślina wyciąga się i wiotczeje. Wymaga podłoża przepuszczalnego, ale nie torfowego. Najlepiej przesadzić nowo zakupioną roślinę do podłoża przeznaczanego dla kaktusów lub innych sukulentów. Należy unikać głębokich doniczek, gdyż roślina ma słabo rozwinięty system korzeniowy. Najlepszy więc będzie dla niej niski, ale szeroki pojemnik z obowiązkowymi otworami odpływowymi w dnie. Podlewać należy umiarkowanie przez cały rok, tak aby górna warstwa podłoża zdążyła przeschnąć między podlewaniami. Wymaga dużej wilgotności powietrza, ale nie należy zraszać jej liści. Preferuje temperaturę ok. 20 °C. Roślina ma tendencję do ogałacania się z liści od dołu , dlatego korzystnym zabiegiem będzie wiosenne przycięcie jej pędów.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 5,5 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie przykładowej sadzonki.  

Zdjęcie sadzonki Filodendrona pnącego

Opis

Miejsce/stanowiskosłoneczne
Docelowa wysokość10-30 cm
Wymagania wodneśrednie
Kolor liścizielony
Kolor kwiatówfioletowy
Trudność uprawydla amatorów
Pokrójpnący lub wiszący
Kategoria odporności na chłódG -Szczegóły w zakładce WYSYŁKA

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Tradescantia cyanotis Trzykrotka somalijska

Tradescantia cyanotis Trzykrotka somalijska

Sukulent o zielonych, gęsto owłosionych listkach. Blisko spokrewniony z trzykrotką, a tym samym łatwy w uprawie i niekłopotliwy. 

Inni kupili również:

Poniższe produkty kupiono razem z tym produktem